R e k l a m a

Oficjalnie: „Rekomendację na stanowisko I wicewojewody uzyskała Elżbieta Achinger”

-

Goszczący dziś wieczorem na antenie TVP Kraków wojewoda Krzysztof Klęczar potwierdził nieoficjalne informacje, że I wicewojewodą ma być Elżbieta Achinger. Wcześniej wśród kandydatów na to stanowisko wymieniany był starosta bocheński Adam Korta.

Zgodnie z ustaleniami partii tworzących Koalicję 15 Października wojewodą małopolskim został Krzysztof Klęczar z PSL, a jego zastępcami mają zostać przedstawiciele Lewicy oraz Koalicji Obywatelskiej. W przypadku tej pierwszej formacji sprawa była jasna, ze strony KO było kilku kandydatów.

Zapytany dziś o tę kwestię Krzysztof Klęczar poinformował:

– Wysłałem do pana ministra Kierwińskiego [szef MSWiA przyp. red.] oraz do pana premiera Tuska wniosek o powołanie I oraz II wojewody. II wicewojewodą planowany jest pan Ryszard Śmiałek, natomiast rekomendację na stanowisko I wicewojewody uzyskała pani Elżbieta Achinger.

– Oczywiście ostateczną decyzję podejmie pan premier – dodał wojewoda. – Natomiast przyznam, że z czystym sumieniem i naprawdę z pełnym przekonaniem podpisałem się pod rekomendacją zapewniającą pana premiera i pana ministra, że te osoby gwarantują należyte, godne i właściwe wykonywanie tych obowiązków, ponieważ są to sprawdzeni, doświadczeni ludzie, którzy z pewnością będą poważnym wzmocnieniem dla urzędu wojewódzkiego.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia