R e k l a m a

Magiczny Koncert Noworoczny kolęd Chóru Pueri Cantores Sancti Nicolai – ZDJĘCIA

-

13 stycznia 2024 roku Chór Pueri Cantores Sancti Nicolai przeniósł swoją publiczność w urokliwą podróż po świecie kolęd i pastorałek podczas uroczystego Noworocznego koncertu. Sala prób chóru stała się miejscem, gdzie tradycyjne melodie można było usłyszeć w chóralnej aranżacji.

Chór Pueri Cantores Sancti Nicolai pod kierownictwem ks. Stanisława Adamczyka, Bożeny Wojciechowskiej i Marcina Skoczka oraz przy akompaniamencie Krzysztofa Kościółka, przeniósł publiczność w świat magii świąt Bożego Narodzenia. Zespół wykonał takie utwory jak „Lulajże Jezuniu”, „Cicha noc”, „Dzisiaj w Betlejem”, “Witaj gwiazdko złota” czy „Pueri concinite”, które wypełniły salę podniosłym nastrojem.

Kameralna atmosfera sali prób pozwoliła na przeżycie muzyki chóralnej w zupełnie innych warunkach, a bliskość zespołu i słuchaczy w unikalny sposób podkreśliła piękno tradycji polskiego kolędowania.

Sala wypełniła się po brzegi nie tylko rodzinami chórzystów, ale także sympatykami zespołu, którzy mieli możliwość zakupu wejścia na koncert za pośrednictwem zrzutki. Inicjatywa jest nadal aktywna i jest znakomitą okazją dla tych, którzy chcą wspierać działalność chóru i pomóc w kolejnych, podobnych wydarzeniach muzycznych.

Dla tych, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w koncercie na żywo chór ma dobrą wiadomość – kolędy w wykonaniu Pueri Cantores Sancti Nicolai można znaleźć na platformach takich jak YouTube, Spotify i Apple Music. Wkrótce pojawią się także inne nagrania chóru, które pozwolą cieszyć się talentem Pueri Cantores Sancti Nicolai w dowolnym miejscu i czasie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024