R e k l a m a

Bochnia. Spłonął samochód w podziemnym garażu przy ul. Wygoda – ZDJĘCIA

-

W czwartkowy wieczór w podziemnym garażu przy ul. Wygoda w Bochni doszło do pożaru samochodu osobowego marki BMW. Pojazd uległ całkowitemu spaleniu, a nadpalone zostały dwa najbliżej zaparkowane auta. W zdarzeniu nie ucierpiała żadna osoba.

W czwartek o godz. 22.55 strażacy zostali wezwani do pożaru samochodu osobowego, który był zaparkowany w garażu podziemnym w budynku wielorodzinnym przy ulicy Wygoda w Bochni.

Pierwsze działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wykonaniu dostępu do miejsca pożaru poprzez wybicie szyby w bramie garażowej, przez którą podano prąd wody na palący się samochód, a następnie otworzeniu bramy i wejściu strażaków ratowników zabezpieczonych w aparaty ochrony dróg oddechowych do pomieszczenia garażu i podaniu prądu piany ciężkiej na palący się pojazd – relacjonuje kpt. Łukasz Klecki z KP PSP w Bochni.

Równocześnie z powodu dużego zadymienia ewakuowano 13 osób, które nie wyszły z bloku przed przybyciem strażaków. Przeszukanie garażu nie wykazało osób poszkodowanych.

Po ugaszeniu pożaru, przewietrzeniu garażu i sprawdzeniu stężenia gazów niebezpiecznych pozwolono na wejście właścicieli samochodów do garażu wraz z policją w celu ustalanie uszkodzeń. W garażu znajdowały się 22 samochody osobowe, z czego jeden uległ spaleniu, a nadpaleniu uległy dwa najbliżej zaparkowane pojazdy.

Ponowne pomiary stężenia gazów niebezpiecznych na klatce schodowej i we wszystkich mieszkaniach nie stwierdziły zagrożenia dla mieszkańców.

Działania ratowniczo-gaśnicze prowadziły łącznie 4 zastępy w tym: 3 zastępy z JRG Bochnia i 1 zastęp z OSP Kolanów oraz policja, pogotowie energetyczne i gazowe. Przyczyny pożaru ustala policja.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc