R e k l a m a

Leśnik z gminy Bochnia będzie miał swój program w Kanale ZERO

-

Zbliżająca się premiera projektu Krzysztofa Stanowskiego to obecnie chyba najgorętszy temat w branży medialnej. „Kanał ZERO” budowany jest z rozmachem i ma być czymś, czego w polskim YouTube jeszcze dotąd nie było. Twórcy powoli odsłaniają karty, dzięki czemu odnaleźliśmy w tej historii nasz lokalny wątek.

Wczoraj przedstawiono kolejne osoby, które zaproszono do udziału w projekcie. Okazuje się, że Krzysztof Stanowski z ekipą postawili m.in. na Dariusza Dziektarza, mieszkańca gminy Bochnia.

Dariusz Dziektarz to leśnik, miłośnik przyrody. Pracuje w Lasach Państwowych, jako Specjalista Służby Leśnej w Zespole ds. Komunikacji Społecznej. Jakiś czas temu założył profil na Twitterze (obecnie X), na którym publikuje rozmaite, bardzo ciekawe i nieoczywiste historie ze świata przyrody.

Treść profilu znacząco odstaje od tego, co najpopularniejsze na X (czyli polityki) – i ten wyróżnik, plus lekkość z jaką autor serwuje wiedzę, sprawiła, że jego popularność zaczęła lawinowo rosnąć. Dziś ma ponad 30 tys. obserwujących, a to naprawdę dużo. No i swoją działalnością na X zwrócił na siebie uwagę twórców Kanału ZERO.

– To dopiero będzie prawdziwa wyprawa! Dariusz Dziektarz – pasjonat przyrody, autor projektów edukacyjnych. Już niedługo w Kanale ZERO zabierze nas w podróż po nieodkrytej, ciekawej stronie polskiej przyrody! – ogłoszono w mediach społecznościowych:

On sam również krótko skomentował na X swój udział w projekcie:

– Czas spróbować się w czymś nowym. Myślę, że przyrodą interesuje się każdy, tylko niektórzy jeszcze o tym nie wiedzą! Jeżeli uda się w widzach zaszczepić ciekawość do świata, od którego coraz silniej się mimo wszystko odgradzamy, to będzie to mój wielki sukces. Do zobaczenia! – napisał Dariusz Dziektarz.

Wiosną ma także ukazać się jego książka, a jakże, o przyrodzie. – Jeśli polubiliście historie, które tu opisuję, to już na wiosnę serdecznie zachęcam do sięgnięcia po książkę! Będzie jeszcze dziwniej i ciekawiej, choć czasem pewnie przerażająco, czyli mówiąc krótko: niezwykła przyroda z naszego sąsiedztwa, o której w szkole nikt jakoś nie mówił! – zapowiedział na X.

„Kanał Zero” ma ruszyć 1 lutego na YouTube. Już teraz kanał subskrybuje ponad pół miliona osób, choć znalazły się tam na razie tylko dwa filmy zapowiadające realizację projektu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia