R e k l a m a

Bochnia. Kierowca bez uprawnień chciał zawieźć uczniów na wycieczkę szkolną

-

W czwartek bocheńscy policjanci przeprowadzili kontrolę autokaru, którym na wycieczkę szkolną mieli jechać uczniowie jednej z bocheńskich szkół. O ile stan techniczny pojazdu był prawidłowy to już kontrola jego kierowcy wykazała pewne nieprawidłowości. Okazało się, że 59-letni mężczyzna nie posiadał odpowiedniej kategorii prawa jazdy pozwalającej mu prowadzić ten rodzaj pojazdów.

W czwartkowy poranek (25 stycznia br.) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni skontrolowali trzy autokary, które docelowo miały przewozić dzieci i młodzież szkolną na wycieczki. O ile podczas dwóch z nich mundurowi nie wykazali nieprawidłowości, to wyjazd grupy jednej ze szkół nieznacznie się opóźnił.

Kiedy tuż po godzinie 8.00 funkcjonariusze przyjechali na parking szkoły na ulicy Konfederatów Barskich w Bochni, oczekiwał na nich autokar, który mieli skontrolować. Kierowca pojazdu był trzeźwy, jednak po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych mundurowi ustalili, że 59 latek, który przyjechał autokarem i miał przewozić nim uczniów nie ma wymaganych uprawnień do kierowania tym rodzajem pojazdów. Termin ważności tej kategorii uprawnień minął, dlatego kierowca nie został dopuszczony do dalszej jazdy. Kontrola stanu technicznego pojazdu nie budziła zastrzeżeń, dlatego po przyjeździe innego kierowcy – który posiadał odpowiednie uprawnienia – uczniowie wyruszyli w zaplanowaną podróż. Wobec 59-latka z powiatu wielickiego policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu – poinformowała policja.

Bocheńscy mundurowi regularnie kontrolują pojazdy oraz kierowców przewożących uczniów wycieczek szkolnych. Każdy organizator wyjazdu może odpowiednio wcześniej w formie telefonicznej lub poprzez stronę Małopolska e-usługi przekazać informację o planowanym wyjeździe oraz konieczności kontroli autokaru przez mundurowych. W przypadku zastrzeżeń co do stanu trzeźwości kierowcy lub stanu technicznego takiego pojazdu policję należy powiadomić niezwłocznie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc