R e k l a m a

Brzeźnica-Stary Wiśnicz. Fragment drogi przez las wreszcie bez dziur? – WIDEO

-

Rada miejska w Nowym Wiśniczu podjęła w miniony poniedziałek uchwałę dotyczącą sfinansowania przez samorząd remontu fragmentu drogi leżącej w… sąsiedniej gminie Bochnia.

Chodzi o biegnący przez las łącznik między Starym Wiśniczem (gm. Nowy Wiśnicz) a Brzeźnicą (gm. Bochnia), który w większości ma nakładkę asfaltową, ale na odcinku ok. 230 metrów żwirowa nawierzchnia pełna jest dziur i przypomina „krajobraz księżycowy”.

screen Google Maps

Z drogi korzystają głównie wiśniccy kierowcy, dla których jest to istotny skrót w kierunku DK94 i Rzezawy. Dlatego w obliczu faktu, że gmina Bochnia niespecjalnie kwapi się, aby wydawać środki na ten cel, samorząd Nowego Wiśnicza postanowił przejąć rolę inwestora i sfinansować remont brakującego odcinka.

Co ciekawe, taką uchwałę podjęto już drugi raz.

Pierwszą przegłosowano we wrześniu zeszłego roku, z intencją sfinansowania prac jeszcze w 2023 roku, ale warunkiem realizacji zadania jest wyrażenie odpowiedniej zgody także przez radę gminy Bochnia – a ta uczyniła to dopiero w grudniu.

Dlatego wiśniccy radni 29 stycznia podjęli kolejną uchwałę dot. sfinansowania zadania w 2024 roku. Szczegółowy zakres inwestycji oraz zasady finansowania zostaną określone w porozumieniu zawartym pomiędzy Gminą Nowy Wiśnicz a Gminą Bochnia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc