R e k l a m a

Bochnia. Strażacy przeprowadzili ćwiczenia na lodzie – ZDJĘCIA

-

Od wtorku do czwartku (30 stycznia – 1 lutego) strażacy doskonalili swoje umiejętności ćwicząc z zakresu ratownictwa lodowego na zbiorniku przeciwpożarowym „Dołuszyce” w miejscowości Bochnia należącym do Nadleśnictwa Brzesko.

W ćwiczeniach wzięły udział poszczególne zmiany służbowe Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni.

Ćwiczenia miały na celu doskonalenie umiejętności ratowniczych związanych z załamaniem się pokrywy lodu na zbiorniku wodnym. Przećwiczono ewakuacje poszkodowanych z powierzchni lodu stosując różne techniki, m.in. przy wykorzystaniu: deski ortopedycznej, drabiny nasadkowej, sań lodowych, koła ratunkowego, rzutki ratunkowej oraz techniki bez przyrządowej – relacjonuje kpt. Łukasz Klecki z KP PSP w Bochni.

W ćwiczeniach dodatkowo brały udział jednostki OSP z terenu powiatu bocheńskiego OSP: Łapanów, Stanisławice, Chodenice. Podczas ćwiczeń omówiono zasady BHP oraz udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom ewakuowanym z akwenów w warunkach zimowych.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia