R e k l a m a

Klub Senior+ w Krzeczowie oficjalnie otwarty – ZDJĘCIA

-

7 lutego odbyło się oficjalne otwarcie Klubu Senior+ w Krzeczowie (gmina Rzezawa). Dzięki jego powstaniu osoby powyżej 60. roku życia mogą czynnie uczestniczyć w wielu interesujących zajęciach, które umożliwiają utrzymanie dobrej kondycji fizycznej, jak i psychicznej.

Na otwarcie Klubu Senior+ w Krzeczowie przygotowano wiele atrakcji. Był okolicznościowy tort, symboliczne przecięcie wstęgi, zabawa z DJ-em, śmieszne zdjęcia z fotobudki, pełne humoru występy artystyczne w wykonaniu uczestników Klubu Senior+ w Rzezawie oraz nowo powstałego Klubu Senior+ w Krzeczowie, poczęstunek, przemówienia okolicznościowe oraz podziękowania dla osób, dzięki którym powstało w Krzeczowie miejsce dla seniorów. Obiekt został również poświęcony przez Księdza Krzysztofa Kamieńskiego, Dyrektora Archiwum Diecezjalnego w Tarnowie.

Klub Senior+ w Krzeczowie powstał w budynku wiejskim przy ulicy Świętego Floriana, w którym znajduje się już m.in. miejscowa jednostka OSP, biblioteka oraz świetlica wiejska.

Aby móc go uruchomić, trzeba było wykonać wiele pracy. W pomieszczeniach, w których znajduje się miejsce dla seniorów, musiał bowiem zostać wykonany kompleksowy remont, który ruszył w maju ubiegłego roku. Prace objęły m.in. wykonanie ścianek działowych i podwieszanych sufitów, ułożenie nowych posadzek i płytek na ścianach, wykonanie izolacji przeciwwilgociowych, przeciwdźwiękowych oraz cieplnych, czy montaż nowych drzwi i żaluzji w oknach. W ramach inwestycji została przeprowadzona również modernizacja instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania i wentylacyjnej. Wykonano ponadto nową toaletę, a przed wejściem podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Następnie do klubu zakupiono niezbędny sprzęt i meble. Została utworzona także bogato wyposażona kuchnia. Znajduje się w niej m.in. lodówka, płyta indukcyjna, kuchenka mikrofalowa, zmywarka, a także robot kuchenny i ekspres do kawy. Seniorzy do dyspozycji mają ponadto telewizor oraz komputer. Zakupiono również maszyny do szycia i kilka profesjonalnych zestawów do szydełkowania. Na wyposażeniu klubu są także sprzęty do ćwiczeń, w tym rowerek oraz orbitrek magnetyczny.

Na utworzenie w Krzeczowie miejsca spotkań i integracji dla seniorów przeznaczono w sumie blisko 175 tys. zł. Niespełna 115 tys. zł kosztowały prace budowlane, a ponad 60 tys. zł wydatkowano na zakup niezbędnego wyposażenia klubu. W tym miejscu warto podkreślić, że do Gminy Rzezawa na realizację tego zadania trafiła dotacja w wysokości blisko 120 tys. zł. Pochodziła ona z Programu Wieloletniego „SENIOR+” na lata 2021-2025 – edycja 2023.

Klub Senior+ w Krzeczowie jest już drugim tego typu miejscem na terenie gminy. Pierwszy Klub Senior+ został założony w 2019 roku w Rzezawie i prężnie funkcjonuje, ciesząc się bardzo dużą popularnością wśród seniorów. Oba te kluby są miejscami dającymi możliwość odkrywania nowych pasji, zdobywania wiedzy, dzielenia się swoimi doświadczeniami oraz nawiązywania cennych znajomości. To centra aktywności, w którym seniorzy mają szansę uczestniczyć w różnorodnych warsztatach, zajęciach, spotkaniach czy wykładach.

– Zaangażowanie i ciężka praca wielu osób zaowocowała stworzeniem kolejnego komfortowego i przyjaznego miejsca dla seniorów na terenie naszej gminy. Bardzo się z tego cieszę i zapowiadam utworzenie Klubów Seniora w kolejnych miejscowościach, bo miejsca takie są bardzo potrzebne, a sami seniorzy chętnie z nich korzystają – podkreśla wójt gminy Rzezawa Mariusz Palej.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024