R e k l a m a

Akcja w I LO: „Wyślij pączka do Afryki”

-

1249 złotych zebrano podczas czwartkowej akcji „Wyślij pączka do Afryki”. W ten sposób szkolna społeczność I LO przyłączyła się kolejny rok z rzędu do inicjatywy misjonarzy z Fundacji „Kapucyni i Misje” z Krakowa.

Wymyślona przez kapucynów na Tłusty Czwartek akcja polega na odmówieniu sobie „kolejnego pączka” i wrzuceniu datku na rzecz sfinansowania prowadzonych przez nich przedsięwzięć w Afryce (więcej o akcji misjonarzy na stronie www.paczek.kapucyni.pl).

W tym roku zebrane środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie badań lekarskich dzieci w najbiedniejszych krajach Afryki. W Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie pracuje aktualnie dziewięciu polskich misjonarzy kapucynów. – Ich obecność tam często wykracza poza zadania związane z posługą kapłańską. Zakonnicy dokarmiają osierocone, niedożywione dzieci, kopią studnie w wioskach, w których nie ma dostępu do bieżącej wody oraz budują szkoły, bo jak twierdzą, edukacja jest jedyną szansą na zmianę w sercu Afryki – informuje Katolicka Agencja Informacyjna.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc