R e k l a m a

Bochnia. Koncert w Muzeum. Kolędy i znane świąteczne przeboje – ZDJĘCIA

-

Świąteczny koncert, który odbył się w sobotę w Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni, stał się nastrojowym wprowadzeniem w atmosferę Bożego Narodzenia. Wydarzenie zorganizowała i poprowadziła Gabriela Lasota-Cierniak, zapraszając publiczność – zarówno najmłodszych, jak i dorosłych – na muzyczne spotkanie pełne kolęd i znanych świątecznych przebojów.

Na muzealnej scenie zaprezentowali się uczniowie FortePiano Studio. Koncert otworzyły występy solowe, podczas których zabrzmiały popularne utwory w świątecznych aranżacjach.

Zofia Kołodziej wykonała „All I Want for Christmas”, Hanna Kołodziej zaśpiewała „White Christmas”, a Hela Kołodziej zaprezentowała „Jingle Bells”. Publiczność usłyszała także Lenę Ożgę w kolędzie „Cicha noc” oraz Leona Ożgę w „Jingle Bells”. Milena Piekarska wykonała „Last Christmas”, Julia Szwedo – „Santa Claus is Coming to Town”, a Gabriela Kostrzewa i Ryszard Kostrzewa wspólnie zaśpiewali „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

W dalszej części koncertu wystąpiły również Hanna Znamirowska z utworem „We Wish You a Merry Christmas”, Emilia Srebro z „Carol of the Bells”, Ola Srebro z kolędą „Gdy śliczna Panna”, Jagoda Nadolna i Malwina Nadolna z „Rocking Around the Christmas Tree” oraz Marcelina Skrobiś, która wykonała „Let it Snow”.

Szczególnym momentem koncertu były występy na cztery ręce. Gabriela Lasota-Cierniak zaprezentowała trzy kolędy w aranżacjach Marty Mołodyńskiej-Wheeler, wykonując je wspólnie z dorosłymi uczniami FortePiano Studio. Lena Ożga zagrała „Przybieżeli do Betlejem”, Amelia Leśniowska – „Gdy się Chrystus rodzi”, a Krzysztof Chodór – „Tryumfy Króla niebieskiego”.

Na zakończenie koncertu Krzysztof Chodór wykonał utwór „Auld Lang Syne”, który zabrzmiał jako muzyczne życzenia świąteczne skierowane do wszystkich uczestników wydarzenia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia