W piątek (26 czerwca) przy remizie OSP Chodenice odbyła się uroczystość powitania nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który zasilił wyposażenie jednostki. W wydarzeniu uczestniczyli strażacy oraz samorządowcy.
Nowoczesny pojazd o wartości 1 024 959 zł ma zwiększyć możliwości operacyjne druhów podczas akcji ratowniczych i gaśniczych.
Zakup został zrealizowany w ramach projektu „Bezpieczna Małopolska – Bon na ratowanie – Straż Pożarna – Etap II”, współfinansowanego ze środków europejskich. Dofinansowanie wyniosło ponad 666 tys. zł, natomiast blisko 359 tys. zł pochodziło z budżetu Gminy Miasta Bochnia.
Nowy wóz ma służyć nie tylko mieszkańcom Bochni, ale również wspierać działania ratownicze prowadzone na terenie całego regionu.










