R e k l a m a

Biblioteka. We wtorek spotkanie z Olgą Potempą „Peru i Boliwia – Kwintesencja Ameryki Południowej”

-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza we wtorek 27 lutego o godz. 17.30 na spotkanie podróżnicze z Olgą Potempą „Peru i Boliwia – Kwintesencja Ameryki Południowej”.

Olga Potempa – podróżniczka, liderka wypraw w Soliści Adventure Club (Polski Klub Podróżników), licencjonowana przewodniczka po Krakowie – bochnianka. Jest pasjonatką aktywnego stylu życia, miłośniczką wędrówek pieszych po Tatrach, nart skiturowych i via ferrat.

Odwiedziła 55 krajów, ale najchętniej wraca w wysokie góry. Ma na swoim koncie wspinaczkę na nepalski sześciotysięcznik Lobuche, Kilimandżaro, Elbrus, Kazbek, Everest Base Camp, Triglav, Zugspitze i wiele innych. Na co dzień związana z krakowską branżą turystyczną i kulturalną.

Olga Potempa podczas relacji z trzytygodniowej wyprawy do państw Ameryki Południowej – Peru i Boliwii, przeniesie wirtualnie i emocjonalnie słuchaczy w bogaty krajobraz tych krajów. Przedstawi ciekawe miejsca, podzieli się swoimi spostrzeżeniami, ciekawostkami, anegdotami.

Na spotkaniu będzie można dowiedzieć się po co powstały geoglify w Nasca, dlaczego w Canionie Colca jest ulica o nazwie „Polacos”, ile gatunków ziemniaków uprawia się w Peru? Ponadto, dlaczego cholity w Boliwii chodzą w kapeluszach, pierwotnie zaprojektowanych dla mężczyzny, czy po co Boliwia ma aż trzy stolice. Podczas wieczoru prelegentka chętnie odpowie na pytania przybyłych słuchaczy.

Biblioteka zaprasza wszystkich zainteresowanych, wstęp wolny.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia