R e k l a m a

W marcu 4. Małopolski Festiwal Podróżniczy. Start w Bochni

-

Tradycyjnie w marcu odbędzie się Małopolski Festiwal Podróżniczy 50°N. To wyjątkowa impreza, która na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń o tej tematyce. W tym roku po raz czwarty na 50. równoleżniku szerokości geograficznej północnej (50°N) spotkają się pasjonaci podróżowania, turystyki, aktywności outdoorowych, a także ciekawi świata miłośnicy dobrych książek reportażowych i kultur świata. Festiwal rozpocznie się 14 marca w Bochni, a następnie przeniesie się do Wieliczki (potrwa do 17 marca).

Podczas tego długiego weekendu na scenie pojawią się podróżnicy, globtroterzy i himalaiści, a uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w licznych spotkaniach, prelekcjach i warsztatach. Małopolski Festiwal 50°N rozpocznie się w czwartek Prologiem w Bochni, z której „solnym mostem”, jak przed rokiem, impreza przeniesie się do Wieliczki. Po raz kolejny to właśnie w Mediatece – Bibliotece Miejskiej w Wieliczce odbywać się będą główne wydarzenia festiwalowe w piątkowy, sobotni i niedzielny wieczór.

Festiwal 50°N jest znany z tego, że wśród gości pojawiają się osobowości z podróżniczego, górskiego i medialnego świata. Nie inaczej będzie i w tym roku. Znane są pierwsze nazwiska tych, którzy wystąpią na festiwalowych scenach.

Tomasz Michniewicz – dziennikarz, reportażysta, fotograf, organizator wypraw i ekspedycji. Autor pięciu bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych. Szerszej publiczności znany z programu podróżniczego „Inny świat” w telewizji TTV i audycji radiowych na antenie m.in. Trójki, Radia Zet, Jedynki i Radia BIS. Tomek wystąpi zarówno na Prologu w Bochni, jak i w wielickiej Mediatece, prezentując dwa różne tematy.

Janusz Gołąb – gliwicki alpinista i himalaista. Jest pierwszym w historii zimowym zdobywcą szczytu Gaszerbrum I (wspólnie z Adamem Bieleckim). Ma na swoim koncie wiele trudnych i ekstremalnych przejść dróg wspinaczkowych w Alpach, Himalajach, na Alasce, Grenlandii i w Norwegii. Zdobywca K2 i Denali. W ostatnich sezonach uczestniczył w projektach wyprawowych Andrzeja Bargiela, jako członek ekipy.

Jakub Porada – dziennikarz i podróżnik, współtwórca TVN24 i Expressu TTV, aktor i wykładowca. Autor 8 książek o tematyce podróżniczej. Znany także z programów „Porada na weekend” i „Porada na wakacje”, które prowadzi na antenie Travel Channel. Podczas swojej prelekcji opowie o autorskim projekcie „Podróże na poziomie”.

Piotr Trybalski – dziennikarz, fotograf, podróżnik i pisarz. Podróżuje, by dziwić się światu, pytać, próbując zrozumieć. Fotografował i pisał o Kubie i Mali, Indiach i Islandii, Malediwach i Pakistanie, Wenezueli i Abchazji, Nepalu i USA. Jest autorem książek, m.in. „Fotograf w podróży”, i biografii reporterskich „Ja, pustelnik – biografia Piotra Pustelnika”, „Wszystko za K2. Ostatni atak lodowych wojowników”, „Gdyby to nie był Everest…”, „Wszechmogący. Andrzej Zawada. Człowiek, który wymyślił Himalaje”. Publikował na łamach wielu magazynów. Kuba – to tam zabierze widzów podczas swojej prelekcji.

Pełen program imprezy i wszystkie nazwiska gości zostaną ogłoszone niebawem przez organizatorów.

Podróżnicze prelekcje to nie jedyna atrakcja Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50°N. W ramach tego wydarzenia uczestnicy będą mogli liczyć na spotkania z podróżnikami, rozmowy w kuluarach, wspólne selfie, autografy i wiele podróżniczych wskazówek od praktyków. Będzie też możliwość nabycia książek i przewodników (nie tylko autorstwa gości Festiwalu) czy porozmawiania o bliższych i dalszych kierunkach weekendowych wypadów po Małopolsce, jak i dłuższych zagranicznych wojaży. Nie zabraknie także porcji praktycznej wiedzy, którą będzie można przyswoić na tematycznych warsztatach.

4. Festiwal 50°N odbędzie się już za 3 tygodnie. To będą niezapomniane dni przepełnione opowieściami nie z tego świata, chociaż wyłącznie o podróżach w granicach kilku kontynentów.

  Warto zainspirować się w ten marcowy weekend, by wraz z nadejściem prawdziwej wiosny wyruszyć z radością na podróżnicze szlaki.

  Sprzedaż biletów zostanie uruchomiona z początkiem marca.

  Tegoroczna edycja Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50°N została objęta Patronatem Honorowym przez Marszałka Województwa Małopolskiego – Witolda Kozłowskiego, a także Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka – Artura Kozioła oraz Burmistrza Miasta Bochnia – Stefana Kolawińskiego.

  Partnerem Głównym Festiwalu 50°N jest Województwo Małopolskie, a Partnerami Organizacyjnymi Wieliczka i Bochnia. Partnerami Złotymi wydarzenia są PKO Bank Polski, Grupa Luzar oraz California Center z Wieliczki.

  Organizatorami Festiwalu są Stowarzyszenie PRO-TUR, Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce oraz Kino Wielicka Mediateka.

  Partnerami wydarzenia są: Wielickie Centrum Kultury, Wielicki Ośrodek Sportu i Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne Solne Miasto. Więcej informacji można znaleźć na fanpage’u imprezy w portalu Facebook www.facebook.com/50NFestiwal oraz na stronie internetowej www.50n.pl.

  źródłoinf. prasowa

  PODOBNE ARTYKUŁY

  Artykuły promocyjne

  Ogłoszenia