R e k l a m a

Kto kandydatem PiS na burmistrza Bochni? Możliwa niespodzianka

-

Nie Piotr Dziurdzia, nie Krzysztof Kokoszka, ani Stefan Kolawiński. Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Bochni ma być Ireneusz Sobas – wynika z przecieków z obozu PiS.

Na razie nikt nie potwierdza tego oficjalnie, ale według naszych informacji decyzja w tej sprawie już właściwie zapadła.

Ireneusz Sobas jest zaangażowanym działaczem PiS, szefuje strukturom w Bochni. W przeszłości był sekretarzem miasta (w sumie 12 lat) – ostatni raz, gdy burmistrzem był Bogdan Kosturkiewicz. Od 2011 roku pracuje w starostwie powiatowym. Jest autorem kilku opracowań historycznych, głównie o Solidarności.

Taki wybór kandydata de facto oznaczać będzie, że coraz mniej prawdopodobny jest udział w wyborach burmistrza, obecnego gospodarza Bochni – Stefana Kolawińskiego. Jego macierzysty komitet wystawił bowiem do wyścigu Marka Rudnika, sam S. Kolawiński nie zorganizował własnego komitetu i mówiło się, że mógłby być kandydatem PiS. W teorii może być reprezentantem jeszcze jakiegoś innego komitetu, albo wystartuje w wyborach do Rady Miasta lub Rady Powiatu.

Wybory odbędą się już za sześć tygodni – 7 kwietnia. Do 4 marca komitety muszą zarejestrować listy kandydatów na radnych. Z kolei 14 marca upływa termin rejestracji kandydatów na wójtów i burmistrzów.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia