R e k l a m a

Rzezawa. Wójt zadeklarował to, czego mieszkańcy domagali się od miesięcy

-

– Na najbliższej sesji Rady Gminy przedłożę projekt uchwały o przystąpieniu do punktowej zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego – poinformował w oświadczeniu wójt gminy Rzezawa. Chodzi o zmiany, które zablokują możliwość budowy w Ostrowie Królewskim zakładu produkcji olejów i karbonizatu z gum i tworzyw sztucznych, którego uciążliwości obawiają się mieszkańcy.

Lokalna społeczność domagała się takiego ruchu od wakacji zeszłego roku. Podczas lutowego spotkania przed urzędem gminy przypominano, że władze złożyły taką obietnicę, ale do dziś się z niej nie wywiązały. Przewodnicząca rady gminy tłumaczyła, że takie kroki trzeba poprzedzić analizą finansową.

Tymczasem, jak już informowaliśmy, prywatna firma planująca budowę zakładu, została ponownie wezwana do uzupełnienia dokumentacji.

Emocje społeczne jednak nie opadły, i raczej nie opadną – zwłaszcza, że za pasem wybory. Zresztą już podczas wspomnianego spotkania przed urzędem, przewodnicząca Barbara Kwiecińska zarzuciła jednemu z uczestników, że „to kampania wyborcza”.

W środę na stronie internetowej urzędu gminy opublikowano informację wójta Mariusza Paleja, który wyjaśnia, że postępowanie administracyjne dotyczące budowy zakładu zostało zawieszone i zapewnia: – Szanowni państwo, wierzę, że tylko poprzez pozytywne działania i konstruktywną współpracę możemy osiągnąć więcej, zapewniając Gminie Rzezawa dalszy jej dynamiczny rozwój. W swojej misji wójta zawsze stawiałem na konstruktywne, zgodne z prawem działanie, pozytywny przekaz i szacunek dla każdego człowieka. Podejmując decyzje zawsze zwracałem uwagę na opinie mieszkańców oraz ochronę ich interesów, gdyż są one dla mnie niezwykłe ważne i stanowią priorytet mojej działalności.

Najważniejsza jest jednak złożona deklaracja:

– W związku z tym, w celu zabezpieczenia interesów lokalnej społeczności, na najbliższej sesji Rady Gminy przedłożę projekt uchwały o przystąpieniu do punktowej zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Zmiany te mają na celu zabezpieczenie mieszkańców przed planami usytuowania w tych lokalizacjach niepożądanego przedsięwzięcia, blokując możliwość jego budowy w przyszłości poinformował Mariusz Palej.

– Działanie takie jest bezpośrednim odzwierciedleniem mojego dążenia do ochrony interesów mieszkańców naszej gminy oraz wyrażonych licznych opinii i sugestii, stanowiąc jednocześnie wyraz odpowiedzialności i troski o dobro naszej lokalnej wspólnoty – dodał gospodarz gminy.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc