R e k l a m a

Łapanów. Zatrzymany 33-latek miał w samochodzie amfetaminę i marihuanę

-

Prowadząc działania ukierunkowane na przeciwdziałanie nielegalnym wyścigom, bocheńscy mundurowi zatrzymali kierowcę osobówki. W pojeździe znaleźli narkotyki – amfetaminę oraz marihuanę. W związku z podejrzeniem, że 33-latek mógł kierować samochodem będąc po narkotykach, pobrano mu krew do dalszych badań.

W piątek (8 marca) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili w Łapanowie działania ukierunkowane na przeciwdziałanie nielegalnym wyścigom samochodowym. Około godziny 23:30 w centrum miejscowości zauważyli osobowego Fiata, którego kierowca gwałtownie przyspieszał, po czym niebezpiecznie hamował. Pojazd miał również niesprawne tylne oświetlenie.

Mundurowi dali kierującej nim osobie sygnał do zatrzymania się i przeprowadzili kontrolę drogową. Kierujący fiatem 33-latek z powiatu wielickiego był trzeźwy, jednak jego zachowanie wzbudziło wątpliwości policjantów, którzy przebadali mężczyznę urządzeniem na obecność narkotyków w organizmie. Wynik tego badania był pozytywny. W związku z powyższym policjanci przeszukali samochód, którym jechał mężczyzna. Znaleźli w nim pudełko z zawartością dwóch woreczków foliowych i znajdującymi się w nich substancjami, które następnie sprawdzono testerem narkotyków. Jak się okazało były to amfetamina i marihuana.

33-latek został zatrzymany. W celu potwierdzenia obecności narkotyków w organizmie pobrano mu krew do dalszych badań.

Dalsze czynności w tej sprawie będą prowadzić Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu.

Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. W przypadku potwierdzenie kierowania pojazdem po narkotykach kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 3 lat.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia