R e k l a m a

Już tylko nieco ponad 3 tygodnie do wyborów!

-

Dziś upływa ostateczny termin rejestracji kandydatów na wójtów i burmistrzów. Wszystkie karty zostaną więc odkryte, ale żadnych niespodzianek nie będzie – bo przecież wybory już za nieco ponad 3 tygodnie, więc kto chce na poważnie brać udział w wyścigu, musiał ujawnić się wcześniej.

Czasu na kampanię nie zostało wiele, bo po drodze – za 2,5 tygodnia – mamy Wielkanoc. Zapewne przy niejednym świątecznym stole pojawi się temat wyborów i dyskusje na temat pomysłów programowych komitetów oraz samych kandydatów – z ich punktu widzenia warto więc dostarczyć pożądanego wkładu do tych dyskusji odpowiednio wcześniej.

W większości samorządów obecni ich gospodarze ubiegają się o reelekcję, a konkurować będą z rywalami próbującymi strącić ich z „tronu”. Inaczej będzie w Bochni i Niepołomicach – tu jeszcze przed wyborami wiadomo, że nastąpi zmiana gospodarza, bo obecni burmistrzowie w wyścigu nie wystartują. W Mieście Soli o stanowisko burmistrza walczyć będzie aż 7 kandydatów (dogrywka w postaci II tury gwarantowana), w Niepołomicach będzie ich trzech (w tej sytuacji II tura również nie jest wykluczona).

W Bochnianin.pl kampanię wyborczą możecie śledzić w zakładce WYBORY 2024.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc