R e k l a m a

Gmina Bochnia. RPK wozi pasażerów nowymi Mercedesami

-

Gmina Bochnia zakupiła 7 nowoczesnych, niskoemisyjnych autobusów w tym 6 podmiejskich i jeden autobus turystyczny. Samorząd wydał na ten cel prawie 6 mln zł, z czego 4 mln zł to zewnętrzna dotacja.

Autobusy podmiejskie marki Mercedes Sprinter posiadają 15 miejsc siedzących oraz 19 stojących. Wyposażone są w systemy sterowania elektronicznego włącznie z monitoringiem części wewnętrznej i zewnętrznej. 

Autobus turystyczny marki Mercedes Turissmo to pojazd o bardzo wysokim standardzie wyposażenia. Posiada niezbędne systemy bezpieczeństwa, a także dodatkowe udogodnienia mające na celu zwiększenie komfortu i ochrony pasażerów. Nowy pojazd ma służyć przede wszystkim członkom Klubów Senior Plus, strażakom, Zespołowi Pieśni i Tańca Siedlecanie, Orkiestrze Baczków oraz paniom zrzeszonym w Kołach Gospodyń Wiejskich, którzy będą mogli przemieszczać się w komfortowych warunkach. Ilość miejsc: 55.

Koszt zakupu wszystkich autobusów to 5,9 mln zł, a pozyskane dofinansowanie to 3,9 mln zł.

– Unowocześniając flotę idziemy z duchem czasu. Nie udałoby się tego dokonać bez pozyskania funduszy zewnętrznych. Dzięki dofinansowaniu mogliśmy sobie też pozwolić na zakup autobusów o podwyższonym standardzie. Stąd nowe autobusy są nowoczesne, komfortowe i co ważne przyjazne dla środowiska – wylicza gospodarz gminy. – Autobusy zostały również wyposażone w zaawansowany system informacji pasażerskiej. Co więcej, są one niskowejściowe, czyli dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilność – zaznacza Marek Bzdek.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc