R e k l a m a

DKF Maciste. W czwartek film „Pokój nauczycielski”

-

Dyskusyjny Klub Filmowy „Maciste” zaprasza w czwartek 21 marca do kina Regis w Bochni na nominowany do tegorocznego Oscara (najlepszy film międzynarodowy) niemiecki film pt. „Pokój nauczycielski”. Początek o godz. 19.00. Prelekcję przed filmem wygłosi dr Maciej Stroiński.

Film ten jest prawdziwym studium dynamiki władzy, z tematami prawdy, sprawiedliwości, rasizmu, szacunku i praw dziecka. Wielokrotnie nagradzany reżyser Ilker Çatak tworzy porywające dzieło o szkole jako mikrokosmosie społeczeństwa, w którym głównie panuje niezwykle intensywna atmosfera.

O tym, że śladu po rzuconym oskarżeniu nie da się zmazać. Przemyślany, doskonale skonstruowany, zagrany w punkt. Trzyma w napięciu, nie daje łatwych odpowiedzi” – Anna Tatarska, Vogue.

Carla Nowak jest oddaną, idealistyczną młodą nauczycielką w niemieckim gimnazjum. Jej bardzo dobre, do tej pory, relacje z uczniami zostają nadwyrężone, gdy w szkole dochodzi do serii kradzieży, a dochodzenie personelu, w tym samej Carli, prowadzi do oskarżeń i nieufności wśród oburzonych rodziców, opiniotwórczych kolegów i rozzłoszczonych uczniów. Uwięziona w środku tej złożonej sytuacji, Carla próbuje mediować, ale im bardziej stara się postąpić właściwie, tym jej położenie staje się coraz bardziej rozpaczliwe.

Ilker Çatak urodził się w Berlinie w 1984 roku jako syn tureckich imigrantów. W wieku dwunastu lat przeprowadził się do Stambułu, gdzie ukończył szkołę średnią, po czym wrócił do Niemiec. Studiował reżyserię filmową w Berlinie i Hamburgu, i przez cztery lata pracował przy niemieckich i międzynarodowych produkcjach filmowych.

Jego film dyplomowy „Sadakat” otrzymał nie tylko Nagrodę Maxa Ophülsa i Nagrodę First Steps dla najlepszego filmu krótkometrażowego, ale także prestiżowego Złotego Studenckiego Oscara dla najlepszego zagranicznego filmu krótkometrażowego.

W 2017 roku Çatak nakręcił swój pierwszy film fabularny, ”Pewnego razu w krainie Indian”, adaptację nagradzanej powieści dla dzieci i młodzieży autorstwa Nilsa Mohla. Następnie w 2019 r. zrealizował film „Zgodne oświadczenie”, który był nominowany do Niemieckiej Nagrody Filmowej.

Bilety: 10 zł, 5 zł dla członków DKF-u. Organizatorzy: DKF „Maciste”, kino Regis, Miejski Dom Kultury w Bochni. Działalność DKF „Maciste” współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc