R e k l a m a

Wielka powtórka ósmoklasisty w formie „escape room” w II LO w Bochni

-

W piątek 8 marca ósmoklasiści z 8 szkół podstawowych powiatu bocheńskiego (SP Nr 1, SP Nr 2, SP Nr 4, SP Nr 5, SP Nr 7, SP z Nieszkowic Małych, SP z Nowego Wiśnicza i SP z Brzeźnicy) w II Liceum Ogólnokształcącym w Bochni wzięli udział w powtórce leksykalno-gramatycznej przed egzaminem z języka angielskiego.

Celem konkursu było powtórzenie i utrwalenie wiadomości związanych z egzaminem. Konkurs miał charakter zagadek w formie stacji dydaktycznych i obejmował 9 quizów o różnym stopniu trudności. Rozwiązanie zagadki prowadziło do kolejnej. Trzeba było wykazać się nie tylko wiedzą z gramatyki, ale także logicznym myśleniem i umiejętnościami pracy zespołowej.

Aby rozwiązać zakodowane zadania uczniowie używali specjalnych latarek, znaków, rekwizytów i zmysłów, a same quizy znajdowały się w najmniej prawdopodobnych miejscach – w walizce, pod stołem, pod krzesłem, w bibliotece, a nawet w teczkach nauczycieli. Każdy z uczestników musiał wcielić się w rolę „detektywa” i wykorzystać wszystkie zmysły w celu zlokalizowania i rozwiązania zagadki.

Finałową łamigłówką było pozyskanie szyfru do otwarcia skrzyni. Zwycięzcami została reprezentacja uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bochni. Podsumowując wszystkie quizy, uczniowie mieli za zadanie wykonanie lapbooka i zaprezentowanie go na forum.

Fundatorami nagród byli: Szkoła Językowa Helen Doron oraz Starostwo Powiatowe w Bochni. Formuła „Escape Room-u” przypadła do gustu uczniom i była doskonałą okazją wypróbowania swoich sił. Organizatorki Katarzyna Sarlej-Bieżychudek oraz Bernadeta Motak już zapraszają do II LO na kolejną edycję za rok.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia