R e k l a m a

Starostwo Powiatowe w Bochni zachęca: Zgłoś się na ekowarsztaty!

-

W piątek 5 kwietnia na bocheńskim Rynku odbędzie kolejna edycja Powiatowego Pikniku Ekologicznego i akcji #drzewodlaklimatu organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Bochni.

W tegorocznej odsłonie organizatorzy skupią się nie tylko na drzewkach, które jak co roku będą przekazywać mieszkańcom Powiatu, ale w ramach propagowania ekonawyków zapraszają przedszkolaki i uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych do udziału w bezpłatnych warsztatach.

W tym roku odbędą się dwa cykle warsztatów:

  • „Ogródek pod drzewkiem” to warsztaty podczas których najmłodsi nauczą się sadzić nasiona i sadzonki nowalijek oraz jak pielęgnować i dbać o sadzonki. Każde z przedszkoli, które weźmie udziału w warsztatach otrzyma donice z agrowłókniny do dalszej uprawy sadzonek w swoim przedszkolu.
  • „Świece prosto z natury” to warsztaty podczas których przedszkolaki oraz uczniowie dowiedzą się jak wygląda praca pszczelarza oraz zrobią własną świecę z naturalnych wosków, którą będą mogli zabrać do domu.

Z uwagi na miejsce przeprowadzenia warsztatów oraz limit czasowy wydarzenia liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Prosimy o zgłoszenie grup i klas na adres e-mail [email protected] do 27 marca. Liczy się kolejność zgłoszeń. Szczegóły można uzyskać pod numerem telefonu 14 615 3753.

Tych, którym nie uda się zapisać na warsztaty, organizatorzy zapraszają do udziału w pozostałych atrakcjach, m.in. prelekcjach, konkursach i promocji produktów regionalnych.

Działania realizowane w ramach projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMALOPOOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” LIFE-IP EKOMALOPOLSKA / LIFE19 IPC/PL/000005 realizowany przy wsparciu programu LIFE Unii Europejskiej oraz NFOŚiGW.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia