R e k l a m a

Adam Korta: „Inni gadają, my realizujemy!” Centrum Rehabilitacyjno-Sportowe przy Ekonomiku? – WIDEO

-

W naszym programie wyborczym mamy 15 konkretów na 5 najbliższych lat – powiedział w środę starosta bocheński Adam Korta, który kandyduje do Rady Powiatu Bocheńskiego z Komitetu Wyborczego Wyborców Nasza Wspólna Sprawa.

Briefing prasowy zorganizowano na boisku przy Zespole Szkół nr 3 przy ul. Krakowskiej w Bochni. Miejsce wybrano nieprzypadkowo, bo jednym z punktów programu wyborczego NWS jest budowa w tym miejscu Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego z dwupoziomowym podziemnym parkingiem. Zaprezentowano nawet wizualizacje obiektu, a starosta Adam Korta mówił, że zamysł jest już w zaawansowanej fazie.

W naszym programie wyborczym mamy 15 konkretów na 5 najbliższych lat. Dzisiaj zostaną przedstawione dwa konkrety, ale najpierw trzeba powiedzieć o tym co przez ostatnie 5 lat udało się zrobić – powiedział Adam Korta i pokazał planszę z kwotami środków wydatkowanych w latach 2019-2024 w powiecie bocheńskim na oświatę i ochronę zdrowia.

Zaprezentowane w środę dwa konkrety to:

  • Budowa nowoczesnego Centrum Rehabilitacyjnego wraz z podziemnym parkingiem.
  • Budowa sali sportowej dla Zespołu Szkół Nr 3 i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bochni.

To nie mrzonki, to są fakty. My już mamy gotową dokumentację projektową z programem funkcjonalno-użytkowym. Potrzebujemy środków zewnętrznych na to, żeby tę budowę rozpocząć i zrealizować. Zrealizujemy ją w najbliższej kadencji! – obiecał Adam Korta, dodając później, że szacunkowy koszt budowy wynosi ok. 27,5 mln zł netto.

Budynek, który powstanie będzie miał z jednej strony charakter rehabilitacyjny, bo brakuje nam w Bochni miejsca, gdzie mieszkańcy mogliby być skutecznie rehabilitowani. Ale ten budynek będzie miał dwie funkcje, bo również będzie sala sportowa, która będzie halą dla uczniów Zespołu Szkół nr 3 i dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Więc ten budynek będzie realizował dwa zadania – wyjaśnił Adam Korta.

W ramach tego Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego będzie jeszcze podziemny parking na ok. 200 samochodów. Będzie służył pacjentom i pracownikom bocheńskiego szpitala, uczniom i pracownikom ZS nr 3 oraz rodzicom uczniów i pracownikom SOSW, ale też każdy mieszkaniec powiatu bocheńskiego, jeżeli będzie chciał skorzystać z tego parkingu to będzie mógł to zrobić bezpłatnie – dodał Adam Korta.

Kto może wybudować to Centrum Rehabilitacyjno-Sportowe jak nie ludzie, którzy są na listach KWW Nasza Wspólna Sprawa? Oni nie mówią, nie gadają, oni realizują te zadania. Jeżeli już przedstawiają swój program to nie na zasadzie schematu, ale dowodów jakim jest właśnie dokumentacja i program funkcjonalno-użytkowy na realizację tego zadania – podkreślił Adam Korta.

KWW Nasza Wspólna Sprawa wystawił 33 kandydatów w wyborach do Rady Powiatu Bocheńskiego (16 kobiet i 17 mężczyzn), a także 11 kandydatów w wyborach do Rady Gminy Rzezawa (2 kobiety i 9 mężczyzn) oraz kandydata w wyborach na wójta gminy Rzezawa (Zbigniew Biernat).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia