R e k l a m a

Lepiej rezerwujcie termin! Łydka Grubasa gwiazdą charytatywnej imprezy w Żegocinie! – WIDEO

-

Już za kilka tygodni, w niedzielę 5 maja w Żegocinie odbędzie się kolejna, piąta już edycja niezwykłej akcji charytatywnej „Gramy dla”. Impreza tym razem zmienia formułę i ze względu na jubileusz pomoże aż pięciu osobom w walce o życie. Organizatorzy – Stowarzyszenie Żegocina OdNowa – jak co roku przygotowali wiele atrakcji, a także niespodzianek. Już wiadomo, że gwiazdą muzyczną będzie popularny zespół Łydka Grubasa („Rapapara”). Patronem medialnym wydarzenia po raz kolejny jest Bochnianin.pl.

Akcja charytatywna „Gramy dla” zainicjowana spontanicznie w roku 2019, na dobre wpisała się w kalendarz Żegociny i śmiało można stwierdzić, że jest to jedno z największych tego typu wydarzeń w okolicy. W czterech dotychczasowych edycjach udało się zebrać ponad 650 tys. zł i pomóc w rehabilitacji, zakupie sprzętu usprawniającego codzienne funkcjonowanie i sfinansowaniu kosztownych zabiegów kilku osobom.

Wybór daty akcji nie jest przypadkowy. Piąta rocznica akcji Gramy dla odbędzie się 5 maja, a na jubileuszu zagrają aż dla 5 potrzebujących osób. Pierwszy bohater ma na imię Franio. Ten 5- letni mieszkaniec Rozdziela cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Drugi bohater to Marcin, który ma 29 lat i pochodzi z Łąkty Górnej. Od prawie trzech dekad próbuje pokonać trudną w leczeniu epilepsje, dodatkowo zmaga się z porażeniem mózgowym . Pomoc kierowana jest również dla 17 letniej Magdy z Rozdziela. Magda również walczy z epilepsja lekooporną, bezdechem, wadą serca i ogólna wadą rozwojową. Franio z Bytomska to 4 letni chłopczyk z Zespołem Downa, który potrzebuje wsparcia w rehabilitacji, która poprawi jakość życia i pomoże przystosować się do życia w społeczeństwie. Piotr Wolak to najstarszy bohater akcji „Gramy Dla 5”. Pochodzi z Rozdziela, cierpi na dystrofię mięśniową. To pierwszy uczestnik akcji „Gramy Dla” – dzięki tej akcji udało się Piotrkowi wyjechać aż trzy razy na przeszczep komórek macierzystych.

Więcej informacji o tych 5 bohaterach w materiale:

Organizatorzy – Stowarzyszenie Żegocina Odnowa zadbało o szereg atrakcji. Tak jak w latach poprzednich impreza będzie podzielona na dwie części. Dla fanów motoryzacji i miłośników mocnych wrażeń będzie możliwość przejazdu na prawym fotelu z najlepszymi kierowcami rajdowymi – na zupełnie nowym zamkniętym odcinku specjalnym. Odbędą się pokazy driftu samochodowego, będzie można przejechać się na quadzie i buggy po specjalnie na tą okazję przygotowanej trasie oraz – tu kolejna niespodzianka – przez cały dzień nad Żegociną będzie można polatać samolotem!

Gwiazdą muzyczną zespół ŁYDKA GRUBASA

Druga część to występy sceniczne – tutaj Organizatorzy nie odkryli jeszcze wszystkich kart – ale jak zapowiadają – będzie grubo. Poznaliśmy już pierwszą Gwiazdę – to popularny zespół rockowy – Łydka Grubasa, słynący nie tylko z dobrej muzyki, ale bardzo oryginalnych, zabawnych tekstów.

Ich największym przebojem jest „Rapapara” (139 mln wyświetleń na YouTube). Przewrotnym morałem z tej piosenki Łydka Grubasa, mająca przecież tysięce fanów, zrobiła już więcej dla tolerancji i szacunku do drugiego człowieka, niż pewnie niejedna bardziej wyrafinowana kampania społeczna.

Ponadto będzie można wziąć udział w loterii fantowej z cennymi nagrodami oraz licytacjach wartościowych i oryginalnych przedmiotów i usług. Tradycyjnie można odwiedzić kiermasz książek, stoiska gastronomiczne, kiermasz ciast. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych i zapraszają na animacje, dmuchańce, zabawy,
szkolenia pierwszej pomocy prowadzone przez Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna i GOPR.

Więcej informacji o akcji można znaleźć na Facebooku – link TUTAJ

Organizatorzy zachęcają do wsparcia akcji i pomocy:

  • Poprzez udział w licytacjach: https://www.facebook.com/groups/441354648239789
  • lub wpłacając pieniądze na konto:
    Stowarzyszenie Żegocina Odnowa
    32 8589 0006 0030 0780 1889 0001
    z dopiskiem: „Darowizna dla bohaterów akcji gramy dla 5”.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia