R e k l a m a

Kandydaci PiS opowiedzieli o swoich planach na os. Niepodległości – WIDEO

-

W piątek podczas briefingu prasowego zorganizowanego na os. Niepodległości w Bochni kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta z okręgu nr 2 mówili o inwestycjach dotyczących tego terenu.

Na początku briefingu radny Jan Balicki zwrócił uwagę na skuteczność radnych PiS z tego okręgu. – W tym gronie jesteśmy w cztery osoby radnymi i właściwie dzisiaj moglibyśmy się wyspowiadać z deklaracji, które złożyliśmy sześć lat temu. Wystarczy, że wspomnę tylko o termoizolowanych obiektach przedszkola nr 1, szkoły podstawowej nr 7, wyremontowanych boiskach „Orlikach”, ukończonej drodze KN-2, częściowo wykonanym parkingu w północnej części os. Niepodległości. To są wszystko zadania, które w ulotce z poprzedniej kadencji zostały przez nas wprowadzone. Jak państwo widzicie jesteśmy słowni i staramy się o to, aby ten rejon miasta, to nasze osiedle zapewniało możliwie najlepsze warunki życia i wypoczynku mieszkańców – powiedział Jan Balicki, kandydat PiS w okręgu nr 2.

Następnie Jan Balicki mówił o budowie wielofunkcyjnego budynku usług społecznych, na który miasto właśnie ogłosiło przetarg (informowaliśmy o tym dzisiaj – link do tekstu TUTAJ).

Stoimy przed budynkiem przedszkola, które jest nieczynne, ale doprowadziliśmy do tego, że w budżecie na ten rok jest zapisana inwestycja nie tylko budowy przedszkola, ale budynku wielofunkcyjnego, w którym będą spełnione jeszcze inne potrzeby bardzo często i ciągle zgłaszane przez mieszkańców – mówił Jan Balicki.

Radna Marta Babicz dopowiedziała, że chodzi oczywiście o miejską przychodnię i klub seniora.

Mam nadzieję, że stanie się to dość szybko, ponieważ takie podjęliśmy zobowiązanie, że do trzech lat ten obiekt ma powstać. Tu jest jeszcze jedna kwestia obawy mieszkańców mieszkających w tych blokach, którzy boją się tej inwestycji, tych jeżdżących tutaj samochodów itd. Proszę państwa, to są uroki mieszkania w bloku. Też mieszkam w bloku nr 10 i całą budowę będę miała dosłownie w zasięgu ręki naprzeciwko okien. Miejmy nadzieję, że po tych niezbyt przyjemnych kilku miesiącach – bo mam nadzieję, że dłużej to nie potrwa – będziemy mogli cieszyć się naprawdę pięknym obiektem służącym mieszkańcom tego osiedla – stwierdziła radna Marta Babicz, kandydatka PiS w okręgu nr 2.

Kandydaci obiecali starania m.in. o monitoring na os. Windakiewicza, wybieg dla psów, poszerzenie ulicy Kolanowskiej, remont świetlicy na os. Kolanów, remont świetlicy na os. Dołuszyce, powiększenie świetlicy dla seniorów na os. Windakiewicza, budowę placów zabaw i chodników.

Pod koniec briefingu Ireneusz Sobas, kandydat PiS na burmistrza Bochni, poinformował, że w tegorocznym budżecie Bochni na inwestycje na os. Niepodległości i przyległych dzielnicach zapisano ok. 1,5 mln zł.

W spotkaniu z dziennikarzami wzięli również udział (oprócz wyżej wymienionych): Alicja Śliwa, Krystyna Śliwa i Kazimierz Wróbel.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia