R e k l a m a

Bochnia. Kandydaci PiS o pomysłach dla okręgu nr 4. Nowe przedszkole na os. Jana? – WIDEO

-

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości ubiegający się o mandat radnego miejskiego z okręgu nr 4 (os. Uzbornia, os. Jana-Murowianka, os. Krzęczków-Łychów, Kurów) przedstawili we wtorek na briefingu prasowym swoje pomysły dla tej części miasta.

O potrzebie budowy nowego budynku dla przedszkola na os. Jana mówił obecny radny Andrzej Dygutowicz: -Postanowiłem po rozmowie z panią dyrektor, że na tyle, na ile pozwolą moje środki, złożę wniosek o wybudowanie nowego przedszkola. Chcę aby na tym osiedlu został wybudowany nowy budynek, nowego przedszkola, które na miarę oczekiwań rodziców i dzieci będzie spełniało swoje wymogi – powiedział.

Jak stwierdził radny, w jego opinii największy problem stanowić będą pieniądze na inwestycję. – Ale tu mam słowo od naszego radnego do sejmiku wojewódzkiego kolegi Piotra Dziurdzi, że będzie bardzo, ale to bardzo lobbował w Krakowie i szukał pomocy finansowej, a ja też ze swojej strony bardzo będę się starał by temu podołać – dodał.

Radny poruszył też temat problemu braku połączeń komunikacji miejskiej na os. Łychów. – Tam gros ludzi jest już w mocno podeszłym wieku, mają problemy z dostaniem się do przychodni lekarskiej, do kościoła, na zakupy itp. Wspomniał jednak o „światełku w tunelu” i zrelacjonował swoją rozmowę w tym temacie z prezesem BZUK.

Kandydat na radnego miejskiego Rafał Sroka (obecnie radny powiatowy) przedstawił pomysły inwestycyjne PiS do zrealizowania na osiedlach Kurów oraz Uzbornia – na tym pierwszym wymienił m.in. Remont ulicy Krzyżaki, budowę ulicy Przysieki, wreszcie rozbudowę kanalizacji sanitarnej. Z kolei na os. Uzbornia wspomniał m.in. o koniecznym remoncie ul. Zalesie i Sądeckiej oraz renowacji boisk sportowych w Parku Rodzinnym.

W briefingu uczestniczyli także kandydaci na radnych Jerzy Karasiński, Karolina Pilch, Barbara Kucharska, Barbara Orzeł i Michał Rybniewski (z tego okręgu kandyduje również Beata Sławek).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia