R e k l a m a

Dziś BSF zagra z Legią Warszawa

Futsal Ekstraklasa

-

Serię trzech kończących fazę zasadniczą sezonu wyjazdów BSF zainauguruje w Warszawie. W Wielką Sobotę, na stołecznym parkiecie, zmierzy się z miejscową Legią. Gospodarze wciąż zaciekle uczestniczą w rywalizacji o play-off, nie mogą pozwolić sobie już na stratę punktów. Z tego względu więc pojedynek w stolicy do łatwych z pewnością należeć nie będzie.

Warszawianie w chwili obecnej plasują się na 8.miejscu, które jako ostatnie gwarantuje udział w play-offie. W dorobku mają 39 punktów, jedynie o 3 więcej, aniżeli depczący im po piętach zespół Red Dragons Pniewy. Legioniści swoje dwie ostatnie ligowe batalie kończyli zwycięsko, ogrywając FC Toruń 3:2 i GI Malepszy Leszno 6:2. Łącznie w tegorocznej kampanii wygrywali 11-krotnie.

O sile ofensywy w głównej mierze stanowi tercet z Brazylii – Davidson Silva (17 bramek), Rui Pinto (16 bramek) i Andre Luiz (13 bramek). Warto zwrócić uwagę również na doświadczonego i równie skutecznego Michała Klausa (12 trafień w sezonie) czy Mykite Storożuka (7 goli w dorobku). Miedzy słupkami dobrze spisuje się za to Tomasz Warszawski, który podobnie, jak nasz Kevin Kollar, od czasu do czasu lubi błysnąć w ataku.

Legia to szczęśliwa dla bochnian drużyna, albowiem wszystkie trzy dotychczasowe pojedynki przeciwko niej wygrywali. W sierpniu 2022 roku BSF zwyciężył 6:4, w rewanżu z kolei padł wynik 5:3. Ostatnie spotkanie, rozegrane w rundzie jesiennej, bez wątpienia zaliczyć można do tych pamiętnych. Przy wypełnionych po brzegi trybunach hali widowiskowo-sportowej ekipa z solnego grodu pokonała „Wojskowych” 4:3.

Początek spotkania o godzinie 16, w kompleksie warszawskiego OSiRu przy ulicy Gładkiej 18.
Transmisja w Pilot WP.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc