R e k l a m a

Bochnia. Podwójny rocznik. Plan lekcji I LO robi furorę na twitterze

-

Już za kilka dni początek roku szkolnego. Uczniowie i ich rodzice śledzą więc udostępniane w internecie plany zajęć na pierwsze półrocze i automatycznie wraca dyskusja o przepełnionych szkołach i podwójnym roczniku. Na twitterze jest ona ilustrowana planem lekcji… 1d z I LO w Bochni.

Plan zajęć udostępniła na TT dziennikarka „Gazety Wyborczej” Justyna Suchecka, specjalizująca się w tematach edukacji i oświaty. Jak wyjaśniła, screen otrzymała od jednego z rodziców uczniów, którym przyjdzie uczyć się według tego rozkładu.

Tweet rozpoczął gorącą dyskusję – w ciągu godziny doczekał się ponad 100 odpowiedzi i ponad setki udostępnień. Jest przeklejany także przez innych użytkowników Twittera.

Niektórzy poddają w wątpliwość autentyczność tego planu, tym bardziej, że dziennikarka nie wskazała „źródła”, czyli o jaką szkołę chodzi. Ale to akurat łatwo ustalić. To plan lekcji 1d z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Bochni. Można to sprawdzić TUTAJ.

Klas pierwszych w I LO będzie od września aż 16 (osiem po gimnazjum i osiem po 8-klasowej szkole podstawowej). Dla porównania wszystkich klas drugich i trzecich jest tam w sumie… 19 (!). W I LO wszystkie pierwszaki będą chodzić na drugą zmianę. Pozostałe roczniki zaczynają zajęcia rano.

W internecie oczywiście nie brak krytyków załamujących ręce, że uczniowie będą kończyć zajęcia o 19:35, czyli przez większość roku szkolnego już po zmroku. Jednak są też głosy tonujące tę „rozpacz”:

W bocheńskim II LO udało się skonstruować plan zajęć tak, że nie ma potrzeby wprowadzania nauki na dwie zmiany.

Największa bocheńska szkoła – Zespół Szkół Nr 1, która aby pomieścić uczniów przerabia starą salę gimnastyczną na klasy (pisaliśmy o tym TUTAJ) – na razie nie udostępniła w internecie planu lekcji („w trakcie przygotowania”).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc