R e k l a m a

Prezent od WOŚP dla bocheńskiego szpitala. Podobne trafiają do placówek w całej Polsce

-

1 834 leżanki i rozkładane fotele dla rodziców, zakupione przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w ramach akcji „Leczyć z miłością” trafiły już na oddziały pediatryczne w całej Polsce – poinformowała dziś fundacja. Na początku roku 20 takich foteli otrzymał od WOŚP bocheński szpital.

Akcja „Leczyć z miłością” powstała jako odpowiedź na problem w polskich szpitalach związany z brakiem miejsc dla rodziców, którzy chcieliby towarzyszyć swojemu dziecku podczas choroby. Spanie na podłodze, na karimacie, pod łóżkiem, czy na drewnianym krześle należało do codzienności rodziców, którzy ze wszystkich sił starali się pomóc swoim pociechom w powrocie do zdrowia.

Zarząd Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaproponował szpitalom rozwiązanie i postanowił wyposażyć wszystkie oddziały dziecięce w Polsce w nowe, kolorowe leżanki i rozkładane fotele dla rodziców. Do dyrektorów szpitali z oddziałami pediatrycznymi zostało rozesłanych 450 listów, w których zarząd Orkiestry zaapelował o pomoc w rozwikłaniu tego problemu.

Całą akcję nazwaliśmy „Leczyć z miłością” ponieważ poszukujemy drogi, dzięki której jakość leczenia w Polsce się poprawi. Dotyczy to wielu aspektów, zarówno wyposażenia szpitali, jak również odpowiedniej ilości wykwalifikowanego personelu, podchodzącego do pacjentów z życzliwością – wyjaśnia Jurek Owsiak.

Kiedy ten temat poruszyliśmy publicznie, mocny głos w dyskusji zabrali rodzice. Otrzymaliśmy do tej pory kilka tysięcy sygnałów dotyczących tego problemu. Jestem przekonany, że Państwu są one także bardzo dobrze znane. Rodzice nie mają na czym się położyć, niektóre szpitale wypożyczają sprzęt, inne nie. Bardzo wiele szpitali z różnych, i dla nas zrozumiałych powodów, nie do końca akceptuje taki stan rzeczy. Problem przebywających na oddziale rodziców lub opiekunów jest niezwykle trudny do natychmiastowego rozwiązania. Otrzymaliśmy jednak ogromne słowa wsparcia dla naszej inicjatywy i pragniemy zrealizować plan dalszego wyposażenia szpitali w tym zakresie. Zróbmy to wspólnie ustalając zasady i możliwości, co doprowadzi nas na końcu do rozwiązania bolesnego dla rodziców i dzieci problemu – dodaje szef WOŚP.

20 foteli do spania dla rodziców czuwających przy chorych dzieciach otrzymał Szpital Powiatowy w Bochni. Mają piękny czerwony kolor i dwie pozycje do regulacji. Można w nich wypoczywać, siedząc, ale można też spać.

Wykonane są też z takiego materiału, który ułatwia ich dezynfekcję, to jest szczególnie wskazane w przypadku oddziału dziecięcego – wyjaśnia Elżbieta Lisak, pielęgniarka oddziałowa z oddziału dziecięcego bocheńskiego szpitala.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia