R e k l a m a

Rusza rozbudowa ul. Zielonej w Rzezawie. Koszt prac to ok. 4,5 mln zł – ZDJĘCIA

-

Podpisano umowę na kompleksową rozbudowę ulicy Zielonej w Rzezawie, która jest największą inwestycją drogową w historii gminy Rzezawa. Jej wartość to ok. 4,5 mln zł (prawie 2,6 mln zł pochodzić będzie z rządowego programu Polski Ład) – poinformował Urząd Gminy Rzezawa.

Inwestycja w Rzezawie obejmie rozbudowę ulicy Zielonej na odcinku 897 metrów – od skrzyżowana z ulicą Wiśniową do miejsca, gdzie niedawno wybudowano nową drogę łączącą ulicę Zieloną z Jodłówką.

W ramach inwestycji droga, która obecnie jest bardzo wąska, zostanie znacząco poszerzona. Po modernizacji ma mieć ona dwa pasy ruchu – każdy o szerokości przynajmniej 2,5 m. Inwestycja ma objąć także budowę chodnika o szerokości 2 m oraz oświetlenia ulicznego. Zostaną wykonane ponadto m.in. zjazdy do posesji, a także prace związane z budową kanalizacji deszczowej.

Rozbudowa ulicy Zielonej w Rzezawie to z całą pewnością jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat. Wielu mieszkańcom bardzo zależało na jej realizacji. Sprawi ona, że mieszkańcy zyskają wygodny dojazd do swoich domów, a dzięki budowie oświetlenia i chodnika będzie po prostu dużo bezpieczniej. Na jej rozbudowie zyskają więc wszyscy mieszkańcy – zarówno kierowcy, jak i piesi. W tym miejscu warto również podkreślić, że w drugiej połowie 2022 roku zakończyły się prace związane z budową zupełnie nowej drogi, która połączyła ulicę Zieloną z Jodłówką. Na to zadanie nasza gmina przeznaczyła blisko 3,3 mln zł, z czego ponad 1,6 mln zł pochodziło z pozyskanej dotacji. Inwestycja, na którą podpisaliśmy właśnie umowę, jest więc w pewnym sensie kontynuacją tamtego zadania drogowego – podkreśla Mariusz Palej, wójt gminy Rzezawa.

Rozbudowa ulicy Zielonej w Rzezawie została podzielona na trzy etapy. Pierwszy ma zakończyć się do 3 listopada bieżącego roku, drugi dokładnie rok później, natomiast finalizacja trzeciego – ostatniego etapu jest planowana do 3 czerwca 2026 roku.

Rozbudowa ulicy Zielonej była planowana już kilka lat temu. Spora liczba mieszkańców nie wyraziła jednak wówczas zgody na bezpłatne zajęcie części swoich działek pod rozbudowę drogi. Dlatego w 2021 roku postanowiono zrezygnować z inwestycji. Na prośbę mieszkańców wrócono jednak do tematu. Obecnie jest ona realizowana decyzją o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (tzw. ZRID-em). Oznacza to, że mieszkańcy za przekazanie części swoich działek pod budowę drogi otrzymają odszkodowania.

Umowa na rozbudowę ulicy Zielonej w Rzezawie została podpisana 3 kwietnia w Urzędzie Gminy w obecności wójta Mariusza Paleja, wykonawcy zadania, a także radnych Niny Surmy oraz Roberta Świercza. Następnie odbyło się przekazanie terenu pod inwestycję.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia