R e k l a m a

Proszówki. Policjant po służbie zatrzymał złodzieja, który okradł sklep spożywczy

-

Funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bochni w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę, który wspólnie z kolegą dokonał kradzieży artykułów spożywczych i przemysłowych w sklepie spożywczym na terenie m. Proszówki.

W dniu 24 marca 2024 roku policjant Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bochni w czasie wolnym od służby, w trakcie robienia zakupów w sklepie spożywczym w miejscowości Proszówki, zwrócił uwagę na dwóch mężczyzn, którzy mieli zachowywać się w sposób podejrzany. Funkcjonariusz zwracając uwagę na zachowanie mężczyzn, zauważył, że mieli oni przekroczyć linie kas nie płacąc za artykuły znajdujące się w ich wózku sklepowym.

W związku z tym policjant zareagował nakazując mężczyznom natychmiastowe zatrzymanie się, sprawcy kradzieży zdając sobie sprawę z faktu, iż ich kradzież została ujawniona zaczęli uciekać wraz ze skradzionym towarem. Funkcjonariusz ruszył za nimi w pościg i po chwili udało mu się zatrzymać jednego z nich.

Po zatrzymaniu mężczyzny, funkcjonariusz wezwał na miejsce patrol interwencyjny, który pełnił służbę w tym dniu. W trakcie wykonywania czynności z zatrzymanym sprawcą kradzieży policjanci, wykazując się służbową czujnością i doświadczeniem, ujawnili w etui telefonu komórkowego zatrzymanego mężczyzny zawiniątko z białym proszkiem, który po dokonaniu badania testerem narkotykowym okazał się być mefedronem, czyli narkotykiem o działaniu stymulującym, którego posiadanie jest zabronione.

Okazało się też, że obaj mężczyźni mieli również dokonać przestępstwa kradzieży alkoholu na kwotę przekraczającą 800 zł  w innym sklepie spożywczym na terenie miasta Bochnia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia