R e k l a m a

Muzeum. W niedzielę wernisaż prac Eugeniusza Molskiego

-

W związku z 55. rocznicą działalności twórczej Eugeniusza Molskiego w niedzielę 21 kwietnia o godz. 14.00 w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni odbędzie się wernisaż wystawy „Eugeniusz Molski w muzeum. Malarstwo, rzeźba ceramiczna, kolaż”, prezentującej twórczość tego współczesnego artysty, plastyka, ceramika, wieloletniego nauczyciela ceramiki artystycznej w Liceum Plastycznym w Nowym Wiśniczu.

Program wernisażu obejmuje:

  • powitanie przybyłych przez dyrektor Muzeum Anettę Stachoń,
  • prezentację multimedialną „Portret z fragmentów”,
  • przekazanie pięciu dzieł przez artystę dla muzeum oraz „anioł dla…”,
  • wypalenie rzeźby ceramicznej.

Ponadto będzie możliwość nabycia prac artysty na anielskim kiermaszu oraz bezpłatnego zwiedzania całej ekspozycji muzealnej w tym dniu.

Eugeniusz Molski, absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, zajmuje się malarstwem, malarstwem ściennym, ceramiką, rzeźbą. Za swoje prace artystyczne zdobył wiele wyróżnień i nagród. Prezentował je wielokrotnie na wystawach indywidualnych i zbiorowych, krajowych i zagranicznych. Bocheńskiej publiczności znany z wystaw organizowanych w środowisku lokalnym, w tym również w przestrzeni muzealnej Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia