R e k l a m a

Muzeum. Wernisaż prac Eugeniusza Molskiego – ZDJĘCIA

-

W niedzielę w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni odbył się wernisaż wystawy „Eugeniusz Molski w muzeum. Malarstwo, rzeźba ceramiczna, kolaż”, prezentującej twórczość tego współczesnego artysty, plastyka, ceramika, wieloletniego nauczyciela ceramiki artystycznej w Liceum Plastycznym w Nowym Wiśniczu.

Program spotkania obejmował m.in. powitanie przybyłych przez dyrektor Muzeum Anettę Stachoń, prezentację multimedialną „Portret z fragmentów”, przekazanie pięciu dzieł przez artystę dla muzeum oraz „anioł dla…”, a także wypalenie rzeźby ceramicznej.

Ponadto była możliwość nabycia prac artysty na anielskim kiermaszu oraz bezpłatnego zwiedzania całej ekspozycji muzealnej w tym dniu.

Eugeniusz Molski, absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, zajmuje się malarstwem, malarstwem ściennym, ceramiką, rzeźbą. Za swoje prace artystyczne zdobył wiele wyróżnień i nagród. Prezentował je wielokrotnie na wystawach indywidualnych i zbiorowych, krajowych i zagranicznych. Bocheńskiej publiczności znany z wystaw organizowanych w środowisku lokalnym, w tym również w przestrzeni muzealnej Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni.

W tym roku przypada 55. rocznica działalności twórczej Eugeniusza Molskiego.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia