R e k l a m a

Wielka Rowerowa Rozgrzewka w Niepołomicach – ZDJĘCIA

-

W niedzielne popołudnie (28 kwietnia 2024 r.) w Parku Miejskim w Niepołomicach odbyła się Wielka Rowerowa Rozgrzewka. Wydarzenie zapoczątkowało rowerowe akcje, do których zachęcano mieszkańców gminy.

Park Miejski zamienił się w tę niedzielę w rowerowy raj. Gościli tu pasjonaci jednośladów, którzy nie tylko wspierali swoimi radami jak bezpiecznie jeździć, ale i opowiadali o najciekawszych wycieczkach rowerowych. W serwisie Bike Republic można było oddać swój pojazd na przegląd i dowiedzieć się jakie naprawy są konieczne przed wyruszeniem na trasę. BajKlaj kusił swoimi elektrykami i wyprawami do Doliny Raby, a w Let’s ride opowiadano o możliwościach wycieczek po Wiślanej Trasie Rowerowej i wypożyczenia większej liczby rowerów na przykład na szkolną wycieczkę.

Przybliżono też uczestnikom dwie ważne akcje w Niepołomicach – to Rowerowy Maj i Rowerowa Stolica Polski. – W X już edycji Rowerowego Maja zachęcamy uczniów szkół podstawowych do jeżdżenia na rowerze, w zamian oferując dla całych klas liczne nagrody. Rowerowa Stolica Polski to z kolei wyzwanie, w którym mieszkańcy Niepołomic mogą zdobyć dla miasta taki tytuł, pobierając aplikację Aktywne Miasta  i rejestrując swoje przejazdy – wyjaśniają organizatorzy.

W niedzielę dużo mówiono też o bezpieczeństwie. – Już na samym początku rozmawialiśmy z Jerzym Grońskim – pełnomocnikiem burmistrza ds. bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego. Swój udział w Wielkiej Rozgrzewce zaznaczyli też panowie ze Straży Miejskiej. Podczas całego wydarzenia czuwali nad dziećmi i młodzieżą, jeżdżącymi po miasteczku rowerowym. W parku gościliśmy również pracowników Referatu Ochrony Powietrza, którzy zachęcali do udziału w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym „Misja Puszcza”.  Świetnie bawiliśmy się też podczas konkursu na składanie roweru, który przeprowadzili pasjonaci z firmy OD Active – wyliczają organizatorzy.

Imprezie towarzyszyły kolorowe dmuchańce, bańki mydlane i malowanie kredą. Wisienką na torcie był klimatyczny koncert the Redhart Sisters, serwujących jazzowe klimaty.

– Mamy nadzieję, że wydarzenie było zachętą do tego, żeby jak najwięcej jeździć na rowerze. Podczas spotkania rozdaliśmy setki odblaskowych naklejek i szelek, dzięki którym mamy nadzieję zwiększy się Wasze bezpieczeństwo. Do zobaczenia na rowerze!

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia