R e k l a m a

Otwarto pumptrack na Błoniach w Niepołomicach – ZDJĘCIA

-

Na Niepołomickich Błoniach otwarto dziś nowo wybudowany pumptrack. To pierwszy z trzech sportowych obiektów, które gmina wznosi tutaj aby jeszcze bardziej wzbogacić ofertę spędzania wolnego czasu przez mieszkańców (i nie tylko).

Niepołomickie Błonia

Kilkuhektarowy park – pierwszy etap zrewitalizowanych błoń, otwarto w czerwcu 2022 roku. Szybko potwierdziło się, że jego powstanie było strzałem w dziesiątkę – przyciągają nie tylko „lokalsów”, ale także mnóstwo przyjezdnych. Tak wyglądały Pierwszego Dnia:

Jest pumptrack, wkrótce będą kolejne obiekty sportowe

Pomysł na zagospodarowanie tego terenu od razu przewidywał następne etapy. Dziś uroczyście otwarto pumptrack, a już w czerwcu tuż obok będzie gotowy skatepark (więcej o tym TUTAJ).

Ale to nie wszystko. Na początku września podpisano także umowę z wykonawcą znacznie większego przedsięwzięcia – przy Błoniach powstanie trawiaste, treningowe boisko piłkarskie i 8-torowa tartanowa bieżnia lekkoatletyczna. Budowa będzie kosztować blisko 10 mln zł, z nowego obiektu będą korzystać akademie piłkarskie, szkoły i mieszkańcy. Zobacz: Boisko sportowe, bieżnia, a wkrótce skatepark. Rusza kolejny etap rewitalizacji błoń.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia