R e k l a m a

Burmistrz Stefan Kolawiński: „Nie dajmy się dzielić, Polsce naprawdę potrzeba spokoju”

-

– Nie dajmy się dzielić, Polsce naprawdę potrzeba spokoju, naprawdę potrzeba wytężonej pracy i świadomości umiłowania ojczyzny. Od naszej odpowiedzialności zależy jej los – mówił w piątek podczas obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Stefan Kolawiński. Było to najpewniej jego ostatnie publiczne przemówienie jako burmistrza Bochni (w najbliższy wtorek urząd obejmie Magdalena Łacna).

W amfiteatrze w Parku Rodzinnym Uzbornia, najpierw głos zabrał starosta bocheński Adam Korta: – Wiele niebezpieczeństw czyha na naszą ojczyznę. Po raz pierwszy od wielu pokoleń doświadczamy realnej wojny u naszych granic. Implikuje to różnorakie zagrożenia dla samej Polski, wywołuje określone trudności, wzmaga obawy i lęki, potęguje niepewność jutra – powiedział gospodarz powiatu.

– Podobnie jak twórcy 3-Majowej Konstytucji, wskrzesiciele Rzeczypospolitej w 1918 roku, czy jej obrońcy w 1939 roku, zdajemy obecnie test z odpowiedzialności za przyszłość swoją, swoich rodzin, ale także całej wspólnoty narodowej. Jak mówią słowa Konstytucji 3 Maja: postępujmy tak, aby na błogosławieństwo, na wdzięczność, współczesnych i przyszłych pokoleń zasłużyć – zakończył Adam Korta.

W podobnym tonie wypowiedział się Stefan Kolawiński:

– Otoczenie zarówno Polski, jak i Europy, jak i świata, jest bardzo niespokojne. Różne siły działają, powodują to, że nie możemy czuć się bezpieczni. Powinniśmy w takiej sytuacji być razem i nic nie powinno nas dzielić, powinniśmy mówić jednym głosem w kwestiach, które są dla ojczyzny, dla państwa, dla naszych rodzin, dla naszych domów najważniejsze. Nie dajmy się dzielić, Polsce naprawdę potrzeba spokoju, naprawdę potrzeba wytężonej pracy i świadomości umiłowania ojczyzny. Od naszej odpowiedzialności zależy jej los – podkreślił burmistrz Bochni.

Stefan Kolawiński dodał także:

– Śpiewaliśmy przed chwilą „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród”. Pamiętajcie państwo, o tą ziemię walczyliśmy pod Grunwaldem, pod Racławicami, walczyliśmy pod Monte Cassino. To nie są żarty. I nie straszę państwa, tylko uczulam, że to są bardzo ważne momenty w dziejach Polski, w dziejach Europy. Takie wartości jak „Bóg, Honor, Ojczyzna” – hasło znane wam, ono jest cały czas aktualne. To są rzeczy niezbywalne. Jeżeli będziemy wierni temu hasłu, będziemy wierni tym, którzy byli przed nami, również twórcom Konstytucji 3 Maja.

– Nie dajmy się podzielić, drodzy państwo. Wierzę w to, że ci, którzy przyszli dzisiaj tutaj pośpiewać, to nie przyszli tylko i wyłącznie dlatego, żeby sobie tutaj usiąść i uczestniczyć w przyjemnych rzeczach, ale ze świadomością tego, jak ważne jest to, żeby wybrzmiały te treści, które w tych piosenkach są zawarte – stwierdził gospodarz miasta.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia