R e k l a m a

Biblioteka. We wtorek spotkanie autorskie z Magdą Stachulą

-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza we wtorek 7 maja o godz. 17.30 na spotkanie autorskie z Magdą Stachulą – pisarką, autorką bestsellerowych thrillerów psychologicznych.

Magda Stachula to absolwentka judaistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obraz z kamery zainstalowanej na specjalnym tramwaju — Mazací tramvaj 5572 – jeżdżącym po Pradze stał się dla niej inspiracją do napisania debiutanckiego thrillera psychologicznego „Idealna”, który ukazał się w 2016 r. i został okrzyknięty pierwszym polskim domestic noir.

Książka została bardzo dobrze przyjęta przez czytelników oraz krytyków literackich i szybko zdobyła status bestsellera. Została również uznana za jeden z pięciu najlepszych debiutów 2016 roku według czytelników magazynu kryminalnego „Pocisk”, a w lutym 2017 roku była nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2016, w konkursie organizowanym przez portal lubimyczytać.pl kategoria sensacja/kryminał/thriller.

W 2017 roku ukazała się druga książka pt. „Trzecia”, thriller psychologiczny, która znalazła się wśród czternastu książek nominowanych do Nagrody Wielkiego Kalibru.

Kolejne książki Magdy Stachuli to: 2018 r. „W pułapce”; 2019 r. „Oszukana”; 2020 r. „Strach, który powraca”; 2021 r. „Odnaleziona”; 2022 r. „Gdzie jest Emma?”, „Stalker”, „Rozgrywka” i „Nieobliczalna”; 2023 r. „Pisarka”.

Spotkanie odbędzie się w Tygodniu Bibliotek, w ramach obchodów Dnia Bibliotekarza, z gościem Biblioteki rozmawiać będzie Dorota Rzepka.

Spotkanie w ramach realizacji projektu Dyskusyjne Kluby Książki, dofinansowanego ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia