R e k l a m a

Prezes Kaczyński wymienił szefa struktur PiS w Małopolsce

-

Decyzją prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego nowym przewodniczącym zarządu wojewódzkiego partii w Małopolsce został poseł Łukasz Kmita – przekazał dziś wieczorem rzecznik PiS Rafał Bochenek. Kmita zastąpił na tym stanowisku posła Andrzeja Adamczyka.

PiS zmienił szefa struktur w Małopolsce po tym, jak w poniedziałek sejmik, w którym teoretycznie Prawo i Sprawiedliwość ma większość, nie wybrał na marszałka województwa właśnie Łukasza Kmity (PiS ma 21 mandatów, a na Kmitę oddano tylko 13 głosów…). Od razu komentowano, że taka niesubordynacja działaczy doczeka się reakcji centrali.

Sejmikowy kryzys to jednocześnie widomy znak ścierania się wewnętrznych frakcji w małopolskim PiS – odwołany Andrzej Adamczyk (był szefem PiS w Małopolsce zaledwie od listopada zeszłego roku) należy do skrzydła Beaty Szydło, z którym w naszym regionie kojarzone są m.in. posłanki Józefa Szczurek-Żelazko, czy Anna Pieczarka.

Andrzej Adamczyk w Bochni, spotkanie odbyło się w czasie niedawnej kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi.

Według informacji przekazywanych przez media, PiS spróbuje przeforsować Łukasza Kmitę na marszałka na kolejnym posiedzeniu, wyznaczonym na 16 maja.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia