R e k l a m a

Gdów. Założyli się o podpalenie pustostanu

-

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wraz z policjantami z Komisariatu Policji w Gdowie ustalili i zatrzymali dwóch podejrzanych o podpalenie pustostanu. Jak się okazało, powodem podpalenia był zakład pomiędzy mężczyznami.

Wszystko działo się w nocy 11 maja. Po otrzymaniu informacji o płonącym pustostanie policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Strażacy ugasili ogień, a mundurowi rozpoczęli swoją pracę. Szybko okazało się, że doszło do celowego podpalenia.

Policjanci na podstawie zebranego materiału dowodowego, głównie zeznań świadków oraz analizy nagrań z monitoringu, wytypowali potencjalnego sprawcę. Już następnego dnia, mężczyzna został zatrzymany. Podpalaczem okazał się 46-letni mężczyzna, który zamieszkiwał w podpalonym pustostanie. Kryminalni dotarli również do drugiego z mężczyzn. 31-latek został również zatrzymany. Jak ustalili policjanci  podpalenie było skutkiem zakładu pomiędzy mężczyznami o to, czy pomieszkujący w pustostanie będzie w stanie podpalić swoje lokum.

Mężczyźni podejrzani o podpalenie pustostanu usłyszeli już zarzuty. 46-latek odpowie za spowodowanie niebezpieczeństwa w związku ze zniszczeniem mienia poprzez podpalenie, a jego kolega za podżeganie do tego przestępstwa.

Sąd zdecydował o aresztowaniu 46-letniego mężczyzny tymczasowo na 3 miesiące. Prokurator wobec podejrzanego 31-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia