R e k l a m a

W centrum Bochni otwarto biuro obsługi turystycznej „Sutoris” – ZDJĘCIA, WIDEO

-

Dzięki współpracy samorządu miejskiego i kopalni soli, w samym centrum miasta otwarto dziś punkt obsługi turystycznej „Sutoris”.

– Miasto użyczyło kopalni swój lokal, kopalnia dokonała pewnych prac adaptacyjnych, remontowych – wyjaśnił prezes kopalni Krzysztof Zięba. – Od jutra biuro obsługi turystycznej, czyli element kopalni w samym centrum miasta, będzie funkcjonował. Mam nadzieję, jestem o tym przekonany, że z korzyścią dla kopalni, dla miasta, i dla turystów, którzy nasze miasto będą odwiedzać – dodał.

Wspomnianą umowę użyczenia podpisał jeszcze poprzedni burmistrz Bochni Stefan Kolawiński, z poprzednim prezesem kopalni – Zygmuntem Dobrowolskim. W ramach prac przygotowano pomieszczenie biurowe oraz wyremontowano toalety i zaplecze socjalne.

Biuro obsługi „Sutoris” na razie najbardziej przyda się turystom pragnącym skorzystać z nowej, otwartej jesienią trasy „Solny Świadek”, która rozpoczyna się kilkadziesiąt metrów od tego miejsca, zejściem schodami do podziemi kopalni. Zjazdy na inne trasy na razie odbywają się tylko szybem Campi, ale spółka przygotowuje się do tego, aby było to możliwe także z centrum – szybem Sutoris.


PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia