R e k l a m a

Były burmistrz Niepołomic Roman Ptak został starostą wielickim

-

Wieloletni burmistrz Niepołomic Roman Ptak został dziś wybrany starostą wielickim. W powiecie rządzą wspólnie Porozumienie Samorządowe, którego jednym z liderów jest właśnie Roman Ptak oraz Koalicja Obywatelska.

Po wyborach 7 kwietnia w 25-osobowej radzie powiatu wielickiego najwięcej przedstawicieli ma Prawo i Sprawiedliwość (10), ale rządzić będzie koalicja stworzona przez Porozumienie Samorządowe (8 radnych) i Koalicję Obywatelską (6 radnych). W radzie jest jeszcze przedstawiciel KWW Niezależni – Po Prostu (1 – poprzedni starosta Adam Kociołek).

Tydzień temu na 1. sesji radni wybrali prezydium rady: przewodniczącą została Anna Polańska (Koalicja Obywatelska), a wiceprzewodniczącymi: Piotr Nowak i Agnieszka Szczepaniak (oboje Porozumienie Samorządowe).

Dziś w tajnym głosowaniu na Romana Ptaka zagłosowało 14 radnych. Drugą kandydatkę – Katarzynę Ciężarek (PiS) poparło 11 radnych.

48-letni Roman Ptak był burmistrzem Niepołomic od 2009 roku (wcześniej wiceburmistrzem – od 2007 roku, a jeszcze wcześniej przez lata był bliskim współpracownikiem poprzedniego burmistrza Niepołomic Stanisława Kracika). W ostatnich wyborach samorządowych nie ubiegał się o reelekcję, startował natomiast do rady powiatu – zdobył mandat radnego uzyskując imponujący wynik ponad 3,8 tys. głosów poparcia.

Wybrany dziś pełny skład zarządu powiatu wielickiego:

– starosta Roman Ptak (Porozumienie Samorządowe)
– wicestarosta Ewa Ptasznik (Koalicja Obywatelska)
– Edyta Trojańska-Urbanik (Porozumienie Samorządowe) – członek zarządu
– Klaudia Wojakowska-Grochot (Koalicja Obywatelska) – członek zarządu
– Łukasz Sadkiewicz (Porozumienie Samorządowe) – członek zarządu


Warto przeczytać: Roman Ptak m.in. o genezie sukcesu Niepołomic – WYWIAD

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia