R e k l a m a

Pozakonkursowe środki z Funduszu Sprawiedliwości także dla OSP w naszym regionie

-

– W okresie od 2019 do 2023 roku do powiatu bocheńskiego i brzeskiego trafiły ponad 6 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości (większość do jednostek OSP), które zostały przyznane poza naborem lub konkursem, jedynie wedle uznania ministra sprawiedliwości – wynika z opublikowanego wczoraj specjalnego rządowego raportu.

Jak wyjaśniono, było to możliwe na podstawie rozporządzenia o Funduszu Sprawiedliwości, w którym wprowadzono zasadę, że „w uzasadnionych przypadkach” dotacje można było przyznawać wedle uznania dysponenta.

Autorzy raportu takie uznaniowe przyznawanie dotacji wiążą z uprawianą w ten sposób przez posłów Solidarnej Polski (dziś Suwerennej Polski) kampanią wyborczą w swoich okręgach wyborczych.

Zgodnie z opublikowanym raportem:

W powiecie bocheńskim najwięcej pozakonkursowych środków otrzymały jednostki OSP z gminy Trzciana (515 tys. zł), z Bochni (505 tys. zł – aczkolwiek należy zaznaczyć, że w raporcie nie ma rozróżnienia na Miasto i Gminę) oraz gminy Drwinia (ponad 400 tys. zł).

W powiecie brzeskim najwięcej pozakonkursowych środków otrzymała gmina Szczurowa (ponad 1,3 mln zł), gmina Brzesko (prawie 980 tys. zł), gmina Dębno (630 tys. zł) oraz brzeski szpital (400 tys. zł).

W powiecie wielickim pozakonkursowe środki trafiły jedynie do OSP Niepołomice (141 tys. zł).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc