R e k l a m a

20 lat współpracy Bochni i Roselle. Spotkanie przedstawicieli miast – ZDJĘCIA

-

W niedzielę podczas Dni Bochni odbyła się uroczystość związana z obchodami 20-lecia współpracy pomiędzy Bochnią a partnerskim miastem Roselle w Stanach Zjednoczonych.

Na scenie głównej Dni Bochni spotkali się przedstawiciele władz samorządowych Bochni na czele z burmistrz Magdaleną Łacną oraz delegacja siostrzanego miasta w USA.

Gospodarz Solnego Grodu wręczyła burmistrzowi Roselle – Davidowi Pileskiemu pamiątkową statuetkę nawiązującą do 20 lat współpracy pomiędzy tymi dwoma miastami. W swoim przemówieniu Magdalena Łacna podziękowała wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do rozwijanej przez ponad 20 lat współpracy, a w szczególności byłym włodarzom obu miast.

Burmistrz Bochni podziękowała również obecnym na scenie przedstawicielkom Stowarzyszenia Roselle Sister Cities: Wiesławie Rojek, Wandzie Gres, Jean Swaya oraz nieobecnej Barbarze Rajskiej-Kulig, które w głównej mierze kieruje współpracą. Następnie głos zabrał David Pileski – mayor Roselle, który przekazał na ręce Magdaleny Łacnej amerykański symbol wyrażający uznanie za wybór jej na stanowisko burmistrza oraz statuetkę 20-lecia współpracy miast.

W 20-letniej historii kontaktów przez ponad 13 lat wzajemne relacje utrzymywał burmistrz ostatnich trzech kadencji – Stefan Kolawiński, który również uhonorowany został przez naszych gości pamiątkową statuetką. Okolicznościowe symbole współpracy otrzymały również jednostki miejskie, z którymi przez te lata odbywała się współpraca.

Na zakończenie pobytu w Bochni przedstawiciele Bochni i delegacji z Roselle zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia przy pomniku króla Kazimierza Wielkiego oraz „Palu Pokoju” znajdującego się na Rynku.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc