R e k l a m a

Powiat Bocheński zachęca do oszczędzania wody

-

Powiat Bocheński realizuje kampanię „PoWODY do oszczędzania wody”, w której zachęca do oszczędzania wody w każdym aspekcie codziennego życia, uświadamiając przy tym jak ważne są zasoby wody i dlaczego musimy je chronić.

Założeniem kampanii było zaangażowanie mieszkańców Bocheńszczyzny – nie tylko tych przed ekranami smartfonów, ale też uczestników wydarzeń i spotkań, w działania zmierzające do dbania o nasze wspólne dobro, czyli wodę.

Doradczyni ds. klimatu z hasłem przewodnim akcji „PoWody do oszczędzania wody” dotarła do uczestników wydarzeń plenerowych takich jak Jarmark Wiśnicki w Nowym Wiśniczu, Piknik Naukowy w Brzesku czy Klubu Seniora w Bochni.

Podsumowaniem wszystkich działań jest krótki spot pokazujący stan wiedzy mieszkańców Bocheńszczyzny w zakresie wody i jej oszczędzania.

Dlaczego warto oszczędzać wodę?

  • Zasoby wody pitnej na świecie są ograniczone.
  • Każda kropla ma znaczenie – oszczędzanie wody to dbanie o przyszłość naszych dzieci.
  • Chronimy środowisko naturalne, rzeki i jeziora.

Jak możesz się zaangażować?

  • Skróć czas spędzany pod prysznicem.
  • Zainstaluj perlatory na kranach, aby zmniejszyć zużycie wody.
  • Podlewaj rośliny wcześnie rano lub późnym wieczorem, aby zmniejszyć parowanie.

Kampania realizowana przez Powiat Bocheński w ramach projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMALOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” realizowany przy wsparciu programu LIFE Unii Europejskiej oraz NFOŚiGW.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc