R e k l a m a

Bochnia. Radni zgodzą się dołożyć 1,5 mln zł na nowy obiekt na os. Niepodległości?

-

Wśród uchwał przygotowanych na najbliższą sesję Rady Miasta Bochnia jest projekt uchwały zmieniający tegoroczny budżet miasta. Jedną z pozycji jest zwiększenie o 1,5 mln zł wydatków na budowę wielofunkcyjnego budynku usług społecznych na terenie osiedla Niepodległości. Dzięki temu przesunięciu magistrat mógłby rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę z wykonawcą, który zaproponował najkorzystniejszą ofertę.

Przypomnijmy: w miejscu budynku, w którym kiedyś swoją siedzibę miało Miejskie Przedszkole nr 2 w Bochni urzędnicy chcą wybudować obiekt spełniający trzy funkcje: przedszkole, ośrodek zdrowia i świetlica dla seniorów.

Jak już informowaliśmy, w ogłoszonym niedawno przetargu wpłynęło 11 ofert. Rozpiętość ofert to od ok. 10,6 mln zł do ok. 13,7 mln zł. Budżet miasta na to zadanie wynosi 9,3 mln zł (więcej na ten temat TUTAJ).

Wśród zaproponowanych zmian w budżecie jest również m.in. zwiększenie wydatków majątkowych o 101 tys. zł przeznaczonych na realizację placów zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 4, co również związane jest z tym, że najkorzystniejsze oferty w przetargu przekroczyły wcześniej założony budżet, a także – z tego samego powodu – zwiększenie budżetu o 65 tys. zł na budowę strefy rekreacyjno-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7.

Sesja, podczas której radni będą głosować nad zmianą budżetu, odbędzie się 27 czerwca.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc