R e k l a m a

W niedzielę mnóstwo atrakcji i motocykli w Gdowie

-

W niedzielę 23 czerwca kolejny zlot motocyklowy w Gdowie i piknik „Bezpieczne Wakacje” z okazji niedawno obchodzonego Dnia Dziecka. Tego dnia gdowskie Zarabie wypełnią liczne motocykle, samochody rajdowe i zabytkowe, a na uczestników pikniku czekać będzie moc niespodzianek.

Organizatorzy zachęcają:

– Dla dzieci przygotowane są animacje i zabawy, dmuchane zjeżdżalnie i programy animacyjne. Wśród jednośladów zostanie wybrany najciekawszy motocykl, a Marcin Głowacki trzykrotnie zaprezentuje jazdę akrobatyczną na motocyklu sportowym. Będą pokazy taneczne i sztuk walki, zawody strzeleckie ASG, pokazy sprzętu antyterrorystycznego oraz 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Będzie się więc działo. Bogaty w atrakcje dzień zakończą warsztaty wicia wianków oraz piana party dla dzieci.

Rozpoczęcie zlotu o godzinie 14. Dla motocyklistów czekać będą darmowe kiełbaski do wyczerpania zapasów.

Organizatorami wydarzenia są Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie, IPA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji – sekcja Polska) oraz Polska Sekcja IPA – Region Kalwaria Zebrzydowska.

Wstęp wolny.


Punktualnie o godzinie 14-tej rozpocznie się Zlot Motocyklowy „Jednośladem Bezpiecznie do celu” (regulamin), a komisja konkursowa rozpocznie prace nad wyłonieniem najciekawszego motocyklu, którego właściciel otrzyma Puchar Wójta Gminy Gdów. Dla każdego z uczestników przewidziano upominki w postaci kominów IPA i naklejek. Wtedy także najmłodsi zostaną zaproszeni do wspólnego malowania obrazu na płótnie pod okiem pani Anny Suchoń, plastyk z Centrum Kultury w Gdowie.

Będzie też doskonała okazja, by zobaczyć z bliska samochody rajdowe oraz zabytkowe.

Już o godzinie 14:30 przed gdowską publicznością po raz pierwszy zaprezentuje się Marcin Głowacki „Polish Ninja” – trzykrotny mistrz świata w stuntridingu czyli jeździe akrobatycznej na motocyklu sportowym. Takich 15-minutowych widowiskowych pokazów będzie łącznie aż trzy: o godzinie 14:30, 16-tej oraz 17:30. Pomiędzy występami mistrz świata zaprasza chętnych do rozmów i wspólnych fotografii.

O tym, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa dzieci i dorosłych w czasie, gdy poruszają się po drodze czy wypoczywają nad wodą w czasie wakacji zostanie opowiedziane o godzinie 15-tej przez pracowników Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce.

Na godzinę 18-tą zaplanowano zabawy w pianie. Piana Party z pewnością ucieszy najmłodszych uczestników pikniku.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie także turniej sprawności jazdy, poznanie historii policji, promowanie bezpiecznych zachowań na drodze i noszenia odblasków oraz zawody strzeleckie ASG.

Tego dnia boisko do koszykówki zamieni się w Miasteczko Ruchu Drogowego.

Zaplanowano liczne wystawy, na których będzie można zobaczyć broń palną, radiowozy i alkogoogle, samochody rajdowe oraz zabytkowe.

Gminna Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Gdowie przeprowadzi testy na kartę rowerową i zaprosi do malowania znaków.

Do udziału w konkursach rodzinnych zaproszą pracownicy Centrum Kultury w Gdowie (godz. 15:15 – 16).

o godz. 16.45 najodważniejsi będą mogli spróbować swoich sił na otwartym treningu karate z Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice Sekcja Gdów.

Zaprezentują się także grupy tańca nowoczesnego trenujące na co dzień w SDance Studio w Centrum Kultury w Gdowie pod okiem trenerki Sary Dąbrosz (godz. 16:30)

Do swoich stoisk zaproszą podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Podolanach, a na specjalnej wystawię będzie można obejrzeć mini zoo figurek z brązu.

Chętni będą mogli przejechać się na kucykach między godziną 14 a 16-tą, pod okiem instruktorów ze stadniny Dom w Polach.

O to, by nie zabrakło smakowitości zadbają panie z Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Gdów zapraszając do swoich stoisk gastronomicznych po pyszne ciasta, pajdy chleba z ogórkiem czy domowe gofry.

Oczywiście nie może zabraknąć konkursów, animacji dla dzieci, dmuchanych zjeżdżalni. Popularne „warkoczyki” i malowanie buzi także sprawią wiele radości. Na uczestników czekać będzie wata cukrowa, lody, popcorn, dania z grilla, napoje i inne smakołyki.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc