R e k l a m a

Rozpoczął się strajk w Canpack Brzesko. Załoga żąda „godnych wypłat”

-

Zgodnie z zapowiedzią pracownicy producenta opakowań metalowych Canpack Food and Industrial Packaging rozpoczęli dziś strajk w zakładach w Brzesku. O godz. 8:00 poinformowali, że „stanęła lakiernia i magazyn”, a kilka godzin później, że „praktycznie stoi już cały zakład”. Załoga żąda podwyżek.

Pracownicy zrzeszeni w związku zawodowym Inicjatywa Pracownicza żądają zwiększenia pensji o 14,4%. Zwracają uwagę, że zrealizowanie tego postulatu to zaledwie 1,5% zysku, który m.in. oni wypracowują. Wytykają, że w ciągu ostatnich 3 lat spółka podwoiła swoje wielomilionowe zyski, ale pensje stoją w miejscu.

AKTUALIZACJA:

W oświadczeniu przekazanym stacji TVN24 przedstawicielka Canpack poinformowała, że „według szacunków firmy do strajku przystąpiło ok. 25 proc. obecnych w pracy osób zatrudnionych”, zaznaczyła też, że „w dużej mierze produkcja jest kontynuowana, a zamówienia klientów są realizowane zgodnie z planem”.

Zobacz też: Będzie strajk w Canpack Brzesko. Pracownicy żądają podwyżek


Canpack jest globalnym liderem w produkcji opakowań metalowych, głównie dla przemysłu spożywczego. Firma została założona w 1992 roku w Polsce i od tego czasu dynamicznie rozwija swoją działalność na rynkach międzynarodowych – na całym świecie zatrudnia około 9 tysięcy pracowników, z czego w Polsce około 2 tysięcy. W dwóch zakładach Canpack Food and Industrial Packaging w Brzesku i Dębicy pracuje w sumie około 650 osób.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc