R e k l a m a

Będzie strajk w Canpack Brzesko. Pracownicy żądają podwyżek

-

Pracownicy producenta opakowań metalowych Canpack Food and Industrial Packaging zapowiadają na czwartek 20 czerwca początek strajku w zakładach w Brzesku.

– Po miesiącach bezowocnych spotkań z zarządem, sięgamy po ostateczne narzędzie walki o godne warunki życia – ogłosili pracownicy zrzeszeni w związku zawodowym Inicjatywa Pracownicza.

Swoją decyzję argumentują następująco:

„Co roku wypracowujemy spółce wielomilionowe zyski – ciężką pracą na przestrzeni lat 2020-2023 niemal podwoiliśmy zysk netto z 35 do 67 milionów złotych rocznie. Pomimo tego, pensje niemal połowy fizycznych pracowników wciąż pozostają na poziomie bliskim minimalnej krajowej. Coroczne wzrosty płac, jakie oferuje zarząd, ledwo rekompensują inflację. (…) Nasz postulat to podwyżka pensji średnio o 14.4 procent”.

Związkowcy przeprowadzili referendum strajkowe, w którym frekwencja wyniosła ponad 66 procent. – Za strajkiem w sprawie podwyżki zagłosowało 92,22 procent pracowników biorących udział w referendum strajkowym – zaznaczają.


Canpack jest globalnym liderem w produkcji opakowań metalowych, głównie dla przemysłu spożywczego. Firma została założona w 1992 roku w Polsce i od tego czasu dynamicznie rozwija swoją działalność na rynkach międzynarodowych – na całym świecie zatrudnia około 9 tysięcy pracowników, z czego w Polsce około 2 tysięcy. W dwóch zakładach Canpack Food and Industrial Packaging w Brzesku i Dębicy pracuje w sumie około 650 osób.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc