R e k l a m a

Uzbornia. Muzycy zaprezentowali piosenki ze znanych bajek – ZDJĘCIA

-

W sobotę składająca się z ponad 100 osób orkiestra oraz wokaliści przedstawili w amfiteatrze Parku Uzbornia w Bochni program muzyczny, na który złożyły się utwory instrumentalne i piosenki z najbardziej znanych bajek. Ta propozycja spotkała się z dużym zainteresowaniem, publiczność szczelnie wypełniła amfiteatr.

Głównym organizatorem koncertu było Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Baczków z jej prezesem Rafałem Węglarzem i dyrygentem Wojciechem Zwierniakiem, partnerem zaś był Miejski Dom Kultury w Bochni.

Zagrali: Orkiestra Baczków, Sekcje instrumentalna i wokalna MDK Bochnia, Sekcje smyczkowe Szkół Muzycznych w Bochni i Mikluszowicach, Baczkusie. Zaśpiewali: Wiktoria Kasprzyk, Zuzanna Pasiut, Aleksandra Gawłowicz, Hanna Zakościelna, Daniel Zakościelny, Kristian Gizicki, Maria Pukowska, Zofia Przyborowska, Zuzanna Kożuch, Adam Marmol.

Jako pierwsi wystąpili Baczkusie. Ci naprawdę bardzo młodzi muzycy uczą się gry na instrumentach i gry w orkiestrze od bardzo niedawna, niektórzy nawet niecały rok. Zagrali cztery krótkie kompozycje otrzymując gorące oklaski od publiczności.

Następnie zagrały połączone składy Orkiestry Baczków i sekcji smyczkowych szkół muzycznych z Bochni i Mikluszowic oraz sekcji orkiestrowej bocheńskiego domu kultury. Były piosenki z „Króla Lwa”, „Vaiany”, „Toy Story”, „Gumisiów” a także z „Pszczółki Mai”. Większość utworów została zaśpiewana przez wymienionych wyżej wokalistów, pozostałe wykonano instrumentalnie.

Pomiędzy poszczególnymi blokami utworów przeprowadzono konkursy z nagrodami ufundowanymi przez sponsorów i partnerów „Dni Bochni”, jako że koncert ten był imprezą towarzyszącą i jednocześnie zamykającą tegoroczne święto miasta.

Projekt zrealizowany został w ramach Programu „Mecenat Małopolski”.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc