R e k l a m a

Gdów. Włamanie do domu, skradziono złotą biżuterię i alkohol

-

Do Komisariatu Policji w Gdowie zgłosił się pokrzywdzony, który powiadomił policjantów o kradzieży z włamaniem do swojego domu. Złodzieje skradli przedmioty o wartości ok. 30 tys. zł. Sprawą zajęli się wieliccy kryminalni, którzy zatrzymali dwóch sprawców 46-letniego oraz 19-letniego, a także odzyskali część skradzionych przedmiotów.

19 czerwca br., do Komisariatu Policji w Gdowie, zgłosił się pokrzywdzony, który powiadomił policjantów o kradzieży z włamaniem do swojego domu. W wyniku przestępstwa pokrzywdzonemu skradziono m.in. złotą biżuterię, telefony oraz drogi alkohol. Wartość poniesionych szkód pokrzywdzony wycenił na kwotę blisko 30 tys. zł. Do rozwiązania sprawy przystąpili wieliccy oraz gdowscy policjanci.

Już następnego dnia, został zatrzymany 46-latek oraz 19-latek, obaj są mieszkańcami gminy Biskupice. W trakcie czynności funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Wieliczki ustalili, że część skradzionych przedmiotów sprawcy sprzedali bądź zastawili w lombardach na terenie Krakowa.

Funkcjonariuszom udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów. 21 czerwca obaj zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Myślenicach, gdzie Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę o 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności. 

To jednak niejedyne osoby, które w tej sprawie usłyszały zarzuty. 20 czerwca, kiedy sprawcy włamań zostali zatrzymani przez kryminalnych z Wieliczki, pokrzywdzony za pośrednictwem telefonu komórkowego, z nieznanego mu numeru otrzymał wiadomości, w których nieznana osoba mu groziła. Treści tych informacji miały na celu wywarcia wpływu na zeznania świadka w toczącym się postępowaniu dotyczącym kradzieży z włamaniem do  jego domu.

Kryminalni z Gdowa szybko namierzyli sprawcę, którym okazał się 45-letni mieszkaniec Wieliczki. Usłyszał on zarzut wywierania groźbą wpływu na świadka, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. 

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc