R e k l a m a

Tydzień mobilności w Bochni. Burmistrz i zastępca na rowerach – ZDJĘCIA

-

We wtorek przed szybem Sutoris burmistrz Stefan Kolawiński podpisał deklarację uczestnictwa Bochni w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu 2019. Na spotkanie z przedstawicielami mediów, burmistrz i jego zastępca Robert Cerazy, przyjechali własnymi rowerami. Tydzień mobilności potrwa do niedzieli.

Obchodzony od 2002 r. we wrześniu ETZT jest zachętą skierowaną do mieszkańców, aby zmienili swoje przyzwyczajenia i zaczęli korzystać z alternatywnych, ekologicznych środków transportu.

„Chodź z nami”

Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Chodź z nami”. – W ramach ETZT zachęcamy do wyboru zrównoważonych środków transportu, takich jak spacer czy rower. Dzięki temu możemy obniżyć emisję CO2, poprawić jakość powietrza i sprawić, że nasze miasto będzie miejscem, w których lepiej się żyje i pracuje – tłumaczą urzędnicy.

Chcemy zachęcić bochnian, aby przynajmniej do końca tygodnia skorzystali z takich środków lokomocji, które są dla środowiska ekologiczne i bezpieczne. Czyli rower, własne nogi – powiedział Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

3 atrakcje

We wtorek poinformowano o trzech atrakcjach związanych z „European Mobility Week” w Bochni (akcja trwa od 16 do 22 września):

  • druga godzina pływania gratis w Krytej Pływalni im. Jana Kota w Bochni dla osób, które przyjadą rowerem;
  • darmowa kawa w Małej Czarnej Bistro w Parku Rodzinnym Uzbornia, dla podróżujących rowerem (w godzinach od 17:00 do 22:00);
  • 22 września, czyli w Światowym Dniu Bez Samochodu, komunikacja miejska BZK będzie kursowała za darmo.

Cieszymy się, że możemy tak zasygnalizować w ten sposób postawy proekologiczne i prozdrowotne. Ruch to jednak zdrowie – zaznaczył burmistrz Stefan Kolawiński.

Mniej samochodów w centrum

W nawiązaniu do trwających prac rewitalizacyjnych w centrum Bochni zastępca burmistrza Robert Cerazy podkreślił, że po wykonaniu inwestycji w śródmieściu pożądani będą przede wszystkim rowerzyści i piesi.

Być może ze smutkiem dla niektórych osób zmotoryzowanych na czterech kołach. Będzie się to wiązało z pewnymi problemami, ale myślę, że po pewnym czasie eksploatacji i oddania tego wszystkiego co tu państwo widzicie do użytku, sami mieszkańcy docenią te działania – powiedział Robert Cerazy, zastępca burmistrza Bochni.

Co jeszcze?

Włodarze miasta dali we wtorek dobry przykład, przyjeżdżając na spotkanie z mediami na własnych rowerach. Pieszych natomiast częstowali soczystymi jabłkami. Owoce, sygnowane tą europejską akcją będą rozdawane również w kolejnych dniach na wybranych chodnikach i przystankach autobusowych.

Dodatkowo dla uczniów przygotowano tematyczne zajęcia lekcyjne.

To nie wszystkie atrakcje jakie zaplanowano. O tym, co jeszcze będzie się działo w ramach ETZT urzędnicy będą informować na bieżąco.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc